Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

Provident podpořil děti z Klokánku v Ústí nad Labem

Banky 06.03.2019 | 09:22 0 Komentářů

Zástupci mostecké pobočky Provident Financial předali Klokánku v Ústí nad Labem šek v hodnotě 16 460 korun. Polovinu částky mezi sebou vybrali sami zaměstnanci, druhou polovinu pak společnost dorovnala v rámci projektu „Pobočka pomáhá.“ Klokánek, který pečuje o týrané, zneužívané, opuštěné, zanedbávané či jinak sociálně ohrožené děti, využije dar na nákup potravin a drogerie.

Finanční sbírka na Klokánek se v mosteckém Providentu uskutečnila na konci loňského roku. Desítky zaměstnanců a obchodních zástupců do sbírky vybrali 8 230 korun. Celkovou částku pak společnost ještě zdvojnásobila v rámci CSR projektu Pobočka pomáhá. „Velmi si vážíme toho, že se do akce zapojilo tolik kolegů. To jen potvrzuje, že u nás pracují lidé, kterým není lhostejné, co se okolo nich děje,“ říká organizátor sbírky Radek Krásný, a dodává: „Nápad finančně podpořit Klokánek v Ústí vzešel od jedné z našich obchodních zástupkyň, která místním dětem sama pravidelně přispívá. V minulosti jsme už navíc podobnou akci organizovali pro Klokánek v Teplicích a plánujeme další projekty.“

Vybranou částku Klokánek využije na běžný provoz péče o téměř 30 dětí. „Naše zařízení je státem financováno pouze z 60 %, zbytek prostředků musíme nalézt vlastními silami. Proto je pro nás pomoc Providentu nesmírně cenná. Částka nám pomůže s týdenními výdaji na potraviny a drogerii pro děti,“ uvedla ředitelka Klokánku Ústí nad Labem Daniela Brníková. Šek ve výši 16 460 korun předali zástupci mostecké pobočky Providentu na začátku února.

Klokánek nabízí pomocnou ruku rodinám i dětem, jako jsou například sourozenci Denis a Deniska. Ty nešťastná shoda okolností vyhnala i s rodiči na ulici. Ačkoli se rodiče svých dětí vzdát nechtěli, rozhodli se je umístit na nějakou dobu do Klokánku, než se jejich bytová situace vyřeší. Také s tím jim v Klokánku pomohli a rodina tak žije opět pohromadě. Naopak o ročního Románka v Klokánku pečovali z důvodu těžkého zanedbání péče. Za 25 let působení se zaměstnanci Klokánku po České republice starali o 6 228 různě ohrožených dětí.

Tisová zpráva Provident Financial

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.