Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Projekt Pošta Partner se mění na základě dohody České pošty s organizacemi hájícími města a obce Projekt Pošta Partner se mění na základě dohody České pošty s organizacemi hájícími města a obce

Investice 15.08.2016 | 10:50 0 Komentářů

Samosprávám i České poště záleží na tom, aby poštovní služby byly dostupné v celém území. Proto se – na základě podnětů měst a obcí – od letošního září upraví motivační a sankční systém, který souvisí s Poštou Partner. Podstatou tohoto projektu je změna poboček České pošty na franšízy. Díky dohodě představitelů měst a obcí s vedením České pošty se rovněž zjednoduší smluvní dokumenty, které s projektem souvisí. 

„S novými partnery jsme připraveni okamžitě uzavírat smlouvy v nové podobě a současně dle nových pravidel změnit smluvní vztahy uzavřené dříve,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán. 

Pokud se stávající provozovna České pošty mění na Poštu Partner, poskytuje jí Česká pošta potřebné služby, systém i metodiku. Díky dohodě se samosprávami budou moci provozovatelé Pošty Partner nově v rámci poštovních služeb prodávat dálniční známky. Také lze podávat daňové složenky pro daň z nemovitosti nebo prodávat tisk, losy, nabízet dobíjení mobilů apod.

„Spolupráci České pošty s městy a obcemi je třeba kontinuálně rozvíjet. Tak, aby se se zdravým rozumem nejen v kontextu s novým zákonem o poštovních službách vždy společně vydefinovalo, co je možné a co je třeba,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) František Lukl.

„V případě, že by se do budoucna objevily nějaké komplikace, sejdeme se a vše probereme. Tak, aby se předávaly informace věcně a včas. Přístup vedení České pošty velmi oceňuji, jde o partnerský vztah,“ říká předseda Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) Stanislav Polčák.

Spolek pro obnovu venkova vítá, že do nového znění smlouvy o provozování poštovních služeb byly zapracovány připomínky územních partnerů a jsou otevřeny dveře pro kontinuální diskuzi o transformaci pošt,“ říká místopředseda Spolku pro obnovu venkova ČR (SPOV ČR) Stanislav Rampas.

Jednání s vedením České pošty se zúčastnili představitelé Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Spolku pro obnovu venkova ČR. Šlo o třetí pracovní setkání v tomto složení v letošním roce. Další se plánuje na podzim.

Česká pošta počítá s tím, že se 2 500 poboček ze stávajících 3 200 převede na Poštu Partner. A to do roku 2025. Vychází tak z usnesení vlády z 22. dubna 2015. Ke konci loňského roku bylo celkem 129 zasmluvněných Pošt Partner, původní plán pro rok 2015 počítal se 60. Ten byl překonán o 12 uzavřených smluv. Na začátku letošního srpna existovalo celkem 189 Pošt Partner, z toho cca polovinu provozují přímo obce.

Tisková zpráva: Česká pošta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.