Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Proběhla 2. tematická franchisová snídaně. Tentokrát na téma ochrany duševního vlastnictví franchisingového konceptu prostřednictvím autorských a průmyslových práv

Investice 20.02.2019 | 15:53 0 Komentářů

V prostorách Družstevní asociace, Těšnov 5, Praha 1 proběhla již 2. tematická franchisová snídaně, tentokrát pořádaná ve spolupráci s JUDr. Davidem Karabcem, specialistou na problematiku korporátního práva, průmyslového práva a licencí, hospodářské soutěže a nekalé soutěže.

Akce se zúčastnilo 10 zájemců o danou tematiku a nikdo nelitoval, že úterní dopoledne strávil tím, že se dověděl proč a hlavně jak chránit to, co vymyslel a nechce, aby jeho know-how někdo zneužil.

Tak jako obvykle vládla mezi účastníky velice pozitivní atmosféra doplněná „snídaňovým občerstvením“. Akce se účastnili nejen zástupci franchisových systémů ale i ti, kteří se chtěli informovat, jak dušení vlastnictví chránit všeobecně.

Pan JUDr. David Karabec posluchače seznámil s typy označení ochrany značky, textu, služby, ale také zvuku, pohybu, goodwillu či hologramu. Vysvětlil rozdíly mezi autorským právem, průmyslovým vzorem a patentem, vše doložil příklady z praxe a v průběhu svého výkladu odpovídal na otázky, kterých nebylo opravdu málo.

„Česká asociace franchisingu děkuje panu JUDr. Davidovi Karabcovi za to, že se podělil o své znalosti a zkušenosti, ale také všem účastníkům za to, že i oni přispěli svými poznatky a připomínkami k zajímavému průběhu pracovní snídaně,“ říká Jiří Krajča, projektový manažer ČAF, www.czech-franchise.cz.

Že se v našem prostředí těší franchising velké oblibě dokazují velmi úspěšné koncepty, které mají v Čechách tradici více než deset let, takovými jsou například realitní síť CENTURY 21 nebo síť dietetických poraden NATURHOUSE.

Neváhejte ochránit svůj nápad, ať není pozdě!

Tisková zpráva ČESKá ASOCIACE FRANCHISINGU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.