CZK/€ 25.265 -0,04%

CZK/$ 23.672 -0,38%

CZK/£ 29.357 +0,28%

CZK/CHF 25.977 -0,36%

23. 09. 2014

0 komentářů

Subjekty:

PŘÍRODNÍ ŽIVLY ŠKODILY I O PRÁZDNINÁCH

 


 

Živelní události, které v průběhu prázdninových měsíců července a srpna potrápily prakticky celé území České republiky, způsobily klientům České pojišťovny více než 6 400 škod za bezmála 400 milionů korun. Největší počet škod mají na svědomí velká voda (1 872 případů) a blesky (1 776). Četné letní bouřky s sebou přinesly také silná krupobití, která ze všech přírodních živlů způsobila v celé republice nejvyšší škody, a to za téměř 200 milionů korun. Ničivé byly také požáry, kterých sice nebylo početně tak mnoho, zničily však majetek za 92 miliony korun.

S řáděním přírodních živlů se v průběhu prázdnin potýkali nejvíce lidé ve Středočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Nejméně naopak pocítili sílu přírody v kraji Karlovarském. Drtivá většina registrovaných škod (více než 5 400) spadá do oblasti pojištění majetku občanů, na nepřízeň prázdninového počasí však doplatili také zemědělci. Těm škodilo zejména krupobití, které o prázdninách poničilo více než 55 tisíc hektarů porostů. 

„Letos v létě naštěstí Českou republiku nepostihla tak rozsáhlá kalamita, jakou byly například loňské extrémně silné bouřky a přívalové deště. Více než šest tisíc škod způsobených v červenci a srpnu přírodními živly je však jasným důkazem, že ochrana majetku prostřednictvím kvalitního pojištění má svůj nezastupitelný význam,“ říká Renata Kosová z útvaru Likvidace pojistných událostí z majetkového pojištění ČP.

clipboard0405

Ze Středočeského kraje zatím klienti nahlásili 996 škod za 67 milionů korun – nejpostiženějším okresem je zde Příbram se 175 případy, následují Praha-východ (162)
a Praha-západ (112). Druhým nejvíce zasaženým krajem, pokud jde o počet škod, je kraj Jihomoravský (667 nahlášených škod, jejichž hodnota přesáhla 61 milion korun). Zde eviduje Česká pojišťovna nejvíce škod v okresech Brno-venkov (155), Břeclav (128) a Hodonín (119). Na pomyslném třetím místě se pak umístil kraj Moravskoslezský (666 škod za cca 16 milionů korun). Nejvíce škod zde klienti hlásili z okresů Frýdek-Místek (197), Nový Jičín (173) a Ostrava (132). 

REKLAMA

Bouřlivé letní počasí neušetřilo ani majitele automobilů, kterým škodilo nejčastěji krupobití a způsobilo škody za více než 10 milionů korun. Řešení těchto případů spadalo až donedávna primárně do oblasti havarijního pojištění. Nyní však lze tyto události rovněž hradit z povinného ručení ve variantě Premium. Ta kryje nejen živelní rizika, ale i riziko odcizení vozu či střet se zvěří, a představuje tak nejkomplexnější povinné ručení na českém trhu. 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.

Text: Jan Lukeš

27. 08. 2015

Jiří Fialka: Lidem stále více záleží na krytí životních rizik

Na investiční životní pojištění padla tvrdší regulace. ČNB ho zakazuje prodávat „na spoření“, ČAP se dohodla na informační otevřenosti a ministerstvo financí zpřísňuje daňové zvýhodnění. Jak tato opatření dopadnou na pojišťovny a jejich klienty? Odpovídá Jiří Fialka, člen představenstva České pojišťovny odpovědný za životní pojištění.

Text: Petr Zámečník

14. 11. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *