Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Překážka v oddlužení. Špatně vyplněná žádost

Snaha v případě podání insolvenčního návrhu nestačí. Žádost o oddlužení musí být soudu doručena se všemi náležitostmi a v odpovídající formě. Pokud tomu tak není, je šance uspět takřka nulová. O tom se ve velké míře přesvědčují žadatelé, kteří se rozhodli vyplnit žádost sami. „Většina lidí potřebuje odbornou pomoc. Důkazem je, že 90% lidí, kteří využili nabídky služeb serveru Oddluzenisnadno.cz, se nejdříve sami pokusili neúspěšně vyplnit žádost,“ říká výkonný ředitel serveru www.oddluzenisnadno.cz Tomáš Valášek.

Takto vyplněným žádostem není vyhověno s ohledem na formální nedostatky. Mezi nejčastější prohřešky se řadí nedostatečný popis skutečností dokládajících úpadek dlužníků a nedostatečné prokazování příjmů dotyčných. „Lidé přesně nevědí, co má být v žádosti napsáno tak, aby to soud akceptoval,“ objasňuje Valášek.

Žadatelé tak doplácejí na svoji neznalost. V případě insolvenčního návrhu musí být totiž splněna řada zákonných podmínek. Jde například o seznam majetku, či závazků dotyčného.  Potřebné je rovněž doložení žadatelova úpadku, s čímž se pojí přehled jeho příjmu za poslední tři roky. V neposlední řadě soud zkoumá, zda nebyl žadatel odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Byť mají lidé povědomí, co bude po nich vyžadováno, mnozí z nich nejsou schopni obsáhnout všechny náležitosti. Vedle obstarání potřebných dokumentů, je rovněž důležité správné vyplnění žádostí. „V tomto případě je nejlepší se obrátit na firmu, která se zabývá insolvenčními návrhy. Vyzná se tedy v problematice, navíc má v týmu odborníky, kteří se orientují na insolvenční právo,“ vysvětluje Valášek.

Co tedy stojí za počáteční zdrženlivostí žadatelů, kteří se raději spoléhají na vlastní schopnosti, byť mnohdy se svými žádostmi u soudů neuspějí? „Lidé většinou ani nevědí, že mají možnost nechat si poradit, případně se bojí, že se znovu zmýlí, pokud se budou spoléhat na někoho dalšího. Může to být i snaha ušetřit, která je však paradoxně může vyjít podstatně dráže, než pokud zaplatí kvalitnímu odborníkovi,“ doplňuje Valášek.

Doba od podání insolvenčního návrhu do schválení oddlužení se prodlužuje až na 4 měsíce

Děje se tomu v době, kdy narůstá počet osobních bankrotů. V dubnu bylo vyhlášeno 1 370 osobních bankrotů, což je nejvíce za jeden měsíc od ledna 2008. Meziročně se počet osobních bankrotů zvýšil o 64 procent. Zároveň to je o 55 bankrotů více než v březnu a v porovnání s dubnem loňského roku došlo ke zvýšení jejich počtu o 464 případů.

To znamená jediné. Soudy jsou v současnosti zavaleny insolvenčními návrhy.  S tím se prodlužuje se doba, která je mezi podáním návrhu na soud a dnem, kdy je schváleno oddlužení. „V současnosti je to v rozmezí 3 až 4 měsíců,“ dodává Valášek.

Každá nedostatečná žádost tak vede k prodloužení doby, během které lze nad svojí finanční situací získat potřebnou kontrolu, přičemž vyplnění žádosti je pro specializované firmy otázkou několika hodin. „Odborníkům trvá vyplnění žádosti v řádu hodin. Pokud mají všechny podklady, jsou schopni to během jednoho dne dát dohromady. Důležitá je pak spoluúčast žadatelů tak, aby byly k dispozici všechny potřebné dokumenty,“ uzavírá Valášek.  

2 komentáře: “Překážka v oddlužení. Špatně vyplněná žádost”

 1. Pan Greg Hooks napsal:

  Ahoj, jmenuji se Greg Háčky na STARWOODS FINANČNÍ DOMÁCÍ INC založená ve Velké Británii. Jsem soukromý věřitel, který rozdávat úvěr soukromých i firemních osob. Už jste byla odmítnuta tolik bank? Potřebujete finance vytvořit své podnikání? Potřebujete finance na rozšíření svého podnikání? Nebo potřebujete osobní půjčku? Moje půjčka se pohybuje v rozmezí od osobních až podnikatelský úvěr. Můj úroková sazba je velmi cenově tak nízké, jak 2% a naše půjčka proces je velmi rychlý, stejně. Jsem velmi ochotni dělat všechny své finanční problémy minulostí. Pokud jste opravdu připraveni, aby se vaše finanční problémy vyřešeny, pak hledat žádné další, a žádat o půjčku ještě dnes. Pokud máte zájem o vyplnění formulář s údaji, takže mohu dát vám mé podmínky.

  Application Data FORM

  1. VAŠE JMÉNO ……….
  2. Vaše země ……….
  3. Vaše profese ……….
  4. Váš rodinný stav ……….
  5. Telefon ……….
  6. MĚSÍČNÍ PŘÍJEM ……….
  7. ADRESA ……….
  8. Účel úvěru ………
  9. částky navíc NUTNÁ ……….
  10. TELEFON ……….
  11. ÚVĚR DOBA ……….
  12. o osobu blízkou ……………

  Moje e-mailová adresa je uvedena níže: Těším se na spolupráci s Vámi.
  ==========
  díky
  Pan Greg Hooks
  Odpovědět Email: starwoodsloan­firms@gmail.com

 2. Wilson Jones napsal:

  Dobrý den, Vážení

  Pokud jste unaveni z úvěrů a hypotéky bank a dalších finančních institucí, které hledáte, nebo byly odmítnuty, je neustále mikrofinancování schématu. To je minimální měsíční € 1,000.00 € 10.000.000,00 do maximální úrokovou sazbu, která se pohybuje v rozmezí 3% úvěr Doručit je informovat vás, že se 100% zárukou. Dáváme úvěrů na zlepšení podnikání.kon­kurenční výhodu / obchodní expanzi. Jsme držiteli certifikátů důvěryhodné, spolehlivé, efektivní, rychlé a dynamické Ujistěte se, odpočívat. Spolupráce je finančník pro realitní a všechny typy
  financování, máme dlouhodobý úvěr na nejméně pět-padesátrok a poskytnout veškeré úroky a umožňují vypočítat a
  se vyplácí jednou ročně. Máme tyto druhy úvěrů v nabídce a
  mnoho dalších;

  • Osobní půjčky (nezajištěný úvěr)
  • Obchodní úvěry (nezajištěný úvěr)
  • Konsolidace půjček
  • Kombinace úvěru

  Domů rozvoj

  Chcete-li vyhledat e-mailových kontaktních míst
  E-mailová adresa: creditsolution­company@gmail­.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.