Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Předvánoční poselství jezdců Formule 1. Nico Rosberg a Lewis Hamilton se představují, jak je neznáte

Začíná sezóna vánočních večírků a stejně jako každý rok i letos v tomto období přibývá zpráv o nebezpečí alkoholu za volantem. Ale jak jste již mohli zaregistrovat na webu oPojištění.cz, podle respektovaného Allianz Centra pro technologie ohrožuje řidiče i jeho spolujezdce spíše jiné rizikové chování – rozptylování při jízdě, ať už jde o telefonování nebo třeba obsluhování navigace. Jde o výsledek několikaleté rozsáhlé analýzy nehodovosti.

Kvůli alarmujícím výsledkům studie Allianz jako celosvětová skupina doporučuje přistoupit k protiopatřením. Může mezi ně patřit povinné zabudování hands-free systémů do aut, nebo třeba znemožnění zadávání cílových údajů do navigačních přístrojů během jízdy. Podle Allianz Centra pro technologie stojí za zvážení i povinná instalace automatických brzdových systémů. Jen v Německu by se tak podle jeho odhadů dalo zabránit až třetině nehod. 

Studie vyvolala u našich západních sousedů velký ohlas a do kampaně za snížení míry rozptylování řidičů se zapojily i hvězdy Formule 1, Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Co si o této problematice myslí, zjistíte na VIDEU .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.