Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Pražský PX za silného objemu posílil o 1,5 %

Investice 16.01.2019 | 18:01 0 Komentářů

Akciovým trhům se během dneška dařilo, přestože zisky nedosahovaly závratných výšin. Evropský Stoxx 600 v závěrečných minutách roste o zhruba 0,3 %, když hlavním tahounem jsou finanční tituly se ziskem 1,6 %. Až s velkým odstupem je následovali realitní developeři (+0,8 %) a průmyslové podniky (+0,6 %). Z evropských akcií se nedařilo jen britským, které přicházejí o půl procenta pod vlivem hlasování o vyslovení nedůvěry současné vládě.

Americký index S&P 500 roste o 0,3 %, kde rovněž jsou jednoznačným premiantem finanční tituly (+1,8 %). Milým překvapením pro investory byly hospodářské výsledky Bank of America a Goldman Sachs, jejichž akcie v reakci na úvod seance rostou shodně o šest procent.

Pražský parket uzavřel s vysokým ziskem 1,5 %. Zájem o finanční tituly byl velmi cítit i na domácím trhu. Všechny banky obsadily stupeň vítězů, když na nejvyšší pozici vystoupala Komerční (+4,1 %), následována Monetou (+3,2 %) a Erste (+2,8 %). Bramborovou medaili si odnáší pojišťovna VIG s růstem o 1,4 %. Naproti tomu akcie O2 Czech Republic , ČEZ a Kofoly uzavřely v červeném, když odepsaly mezi 0,3 až 1,0 %. Úspěšné dnešní obchodování podtrhuje i zobchodovaný objem, který dosáhl 941 mil. CZK.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.