Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Pražský parket na stupních vítězů

Investice 17.10.2016 | 17:17 0 Komentářů

Vstup do nového týdne se akciovým trhům příliš nepovedl, když index Stoxx 600 evropských zemí padá o půl procenta. Těžko bychom hledali sektor, kterému se dnes daří. Bez výjimky padají všechny v čele s energetickými tituly, které odepisují 1,1 %. Naproti tomu nejmenší ztráty zaznamenávají telekomunikace a finanční tituly. Na trzích jsme se přitom nedočkali žádného výrazného stimulu, nicméně investoři se v nákupech akcií zdráhají především v souvislosti s vyjádřeními centrálních bankéřů, očekáváními dalších kroků v měnové politice nebo i nemastného neslaného rozjezdu výsledkové sezóny.

V případě amerických bank jsou ale výsledky hospodaření uspokojivé, což potvrdila i dnes Bank of America. Její akcie tak na zprávy reagují zhruba jednoprocentním růstem. Americké akcie vstoupily do dnešního dění s rozvahou, když na úvod seance kolísají okolo pátečního zavíracího kurzu. Daří se síťovým odvětvím nebo realitním developerům, na druhou stranu i zde se do ztrát potápí energetický či farmaceutický sektor. Zisky i ztráty se ale prozatím pohybují do 0,4 %. 

Pražský parket zakončil dnešní obchodování se ziskem 0,9 % a předčil tak drtivou většinu akciových indexů. Stal se tak vůbec třetím nejúspěšnějším mezi světovými indexy po litevském a maďarském indexu. Od absolutního vítězství jej dělilo 14 setin procenta. V plusu dnes zakončily akcie všech bankovních domů, z nichž se nejvíce dařilo Monetě, která si připsala 1,5 %. Vítězem se ale staly akcie O2 se ziskem 3,3 %. Právě poslední dva zmiňované tituly svedou v následujících dvou týdnech boj o index MSCI. Naproti tomu nejhůře se dnes dařilo CME a Stock Spirits (-0,9 %, resp. –1,2 %).

MIROSLAV FRAYER
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.