Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Pražský parket dnes táhly dolů banky

Investice 31.05.2017 | 16:53 0 Komentářů

Evropské akcie se dnes nadechly k obratu a po nevýrazných prvních dvou dnech tohoto týdne přidávají skoro všechny hlavní evropské akciové indexy. Index padesáti největších evropských společností posiluje o 0,2 %, když se nejlépe daří zdravotnickému sektoru s 0,7 % zisky. Posilují i výrobci dopravní techniky s +1,1 % a IT hardwaru s +1 %. Od větších zisků index brzdí zpracovatelé základních materiálů, jejichž akcie ztrácí 0,7 %. Nedaří se ani automobilkám, které odepisují 1,1 % a výrobcům polovodičů s -1,3 %.

Americké akciové trhy táhnou dolů především finanční instituce s -1,3 %. Nejvíce trpí bankovní tituly, které po ne zrovna optimistických výrocích manažerů předních světových bank ztrácí 2,1 %, když Bank of America odepisuje přes 3 %, Citigroup přes 2 % a JPMorgan Chase kolem 1,8 %. Zisky do půl procenta vykazují pouze telekomunikace, zdravotní sektor, výrobci spotřebního zboží a utility.

Pražská burza dnes pokračovala v jízdě na skluzavce a přidala další 0,4 % ztrát. O záporný výsledek se zapříčinily především akcie dvou bank – Erste Group s 1% ztrátou a Komerční banka s -0,9 %. Nejvíce dnes oslabily akcie mediální skupiny CME, které odepsaly výrazných 5 %. Nedařilo se ani textilce Pegas s -1,2 % a energetické skupině ČEZ, jejíž akcie odevzdaly 0,5 %. Situaci nezachránily ani zisky telekomunikační O2 s +1,6% a sázkařské Fortuny s +1,3 %. Na rozdíl od své rakouské kolegyně, dnes pojišťovací skupina VIG přidala 1 %. Dařilo se i tabákovému výrobci Philip Morris CR s 0,7% ziskem a petrochemické skupině Unipetrol s 0,6 %. Moneta jako jediná z bank dnes posilovala o mírných 0,3 %.

RICHARD MIŘÁTSKÝ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.