Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Pražská výsledková sezóna dnes potěšila

Investice 06.02.2019 | 17:21 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování ztrátově. Náladu na trzích kazí prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, v němž před chvílí vyzval Čínu, aby přijala „skutečné strukturální změny“. Odkazuje se tak na snahu obou zemí nalézt cestu k ukončení obchodní války. Index Dow Jones klesá o 0,4 %, S&P 500 ztrácí 0,3 % a technologický Nasdaq odepisuje 0,6 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří ani jednomu sektoru. Nejhůře jsou na tom telekomunikační firmy se ztrátou 1,2 %.

Evropské trhy částečně podléhají negativní globální náladě a jejich výkonnost je různorodá. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,1 %. Daří se technologickým firmám (+1,9 %). Naopak nejhůře se umísťují výrobci luxusního zboží se ztrátou 0,6 %.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,3 %. Přední příčky obsadily dnes reportující společnosti. První místo patří mediální skupině CME (+2 %), která potěšila investory silnou ziskovostí a pokračováním ve snižování zadlužení. Více naleznete nahttp://bit.ly/CME_4Q18resCZ. Druhou příčku obsadila Moneta Money Bank se ziskem 1,6 %. Zde došlo k naplnění několikrát zvyšované guidance a oznámení vyšší než očekávané dividendy. Více naleznete na http://bit.ly/MONET_Q418res. Propadlíkem dne se stává finanční skupina Erste Group se ztrátou 1,2 %.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.