Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Pražská burza rostla díky solidním hospodářským výsledkům firem

Investice 08.11.2018 | 17:08 0 Komentářů

Americké akciové burzy dnes mírně korigují včerejší výrazné růsty cen akcií. Průmyslový Dow Jones se pohybuje na úrovni včerejších zavíracích cen, S&P 500 ztrácí 0,3 % a technologický Nasdaq klesá o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede síťovým odvětvím (-0,9 %) a telekomunikačním firmám (-0,8 %). Protipólem jim jsou především výrobci luxusního zboží se ziskem 0,3 %.

Hlavní evropský index Stoxx 600 roste o jednu desetinu procenta, a to hlavně díky sektoru zdravotní péče (+0,8 %) a finančním institucím (+0,6 %). Od větších zisků mu brání energetické společnosti se ztrátou 0,9 %.

Pražská burza dnes za mírně podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,9 %. Za tímto růstem stojí především Komerční banka (+2,2 %), která dnes reportovala výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí. Dařilo se také telefonnímu operátorovi O2 (+1,8 %) nebo energetické společnosti ČEZ (+1,7 %), která dnes také ohlašovala své hospodářské výsledky. Detailnější komentář k výsledkům ČEZ naleznete na  http://bit.ly/CEZ_Q318res. Současně jsme vydali odhady výsledků nápojářské skupiny Kofola, která je bude prezentovat příští pondělí po uzavření trhu. Více nahttp://bit.ly/Kofola_3Q18preCZ.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.