Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Pražská burza prohlubuje svoje ztráty

Investice 20.02.2018 | 17:55 0 Komentářů

Evropský index Stoxx 600 v závěru dnešní seance přidává zhruba čtvrt procenta. Nejvíce rostoucími sektory jsou průmyslové podniky a informační technologie, které si připisují okolo jednoho procenta. Naproti tomu dvě desetiny procenta ztrácejí maloobchodní řetězce a finanční domy.

Američtí obchodníci se po včerejším svátku vrátili ke svým stolům a prozatím převažují pokyny k prodejům. Index S&P 500 přichází o 0,4 %, když i zde jsou největšími propadlíky akcie maloobchodních řetězců (-2,0 %). Těm podkopnula nohy společnost Walmart, která trhy neuspokojila svými hospodářskými výsledky, a její akcie padají o téměř deset procent. O více jak jedno procento klesá tržní kapitalizace i u síťových odvětví a telekomunikací.

Pražská burza přišla o 0,4 %. V červeném uzavřely všechny finanční domy, z nichž nejhůře se vedlo rakouské pojišťovně VIG (-1,3 %). Naopak nejmenší ztráty zaznamenala Moneta (-0,7 %). Dvojicí titulů, které si z dnešního obchodování odnášejí zisky, jsou ČEZ (+1,4 %) a Stock Spirits (+0,9 %). Zobchodovaný objem dnes přesáhl 300 mil. CZK, což je výrazně pod ročním průměrem.

MIROSLAV FRAYER

Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.