Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Praha si připsala slušné zisky, přesto ale za západní Evropou zaostala

Investice 12.12.2018 | 18:20 0 Komentářů

Evropský akciový index Stoxx 600 během dne prakticky bez výraznějšího škobrnutí stoupal výše a výše. Několik desítek minut před uzavřením trhů přidává zhruba 1,6 %. Daří se především utilitám, které si dnes připisují 2,3 %, následovaným finančními institucemi (+2,0 %). O třetí příčku se perou průmyslové podniky s informačními technologiemi, které aktuálně shodně rostou o 1,8 %.

V podobném rozpoložení vstoupili do dnešní seance i američtí obchodníci. Index S&P 500 si na úvod dne připisuje 1,4 % v čele s informačními technologiemi.

Pražský parket dnes přidal 1,3 %. Tahouny byly akcie ČEZ (+3,3 %) a Erste (+2,2 %). Dařilo se i dalším dvěma bankám, když Moneta si polepšila o jedno procento a Komerční z dnešního obchodování vytěžila zisk dvou třetin procenta. Trojici červených dnes vytvořily akcie Philip Morris ČR (-1,0 %), O2 Czech Republic (-0,8 %) a Avastu (-0,6 %). Pro telekomunikačního operátora jsme dnes zvýšili doporučení na Koupit s novou cílovou cenou 298 CZK za kus. Společně s očekávanou dividendou z letošního zisku ve výši 21 CZK (včetně emisního ážia) představuje investice potenciální výnos přesahující 30 %. Více naleznete na našich webových stránkách http://bit.ly/TELECupd_1812.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.