Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Praha si dnes připsala silné zisky

Investice 02.05.2019 | 17:42 0 Komentářů

Evropské akcie se po celou čtvrteční seanci nachází v červeném. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách ztrácí půl procenta, když největšími propadlíky jsou informační technologie, těžaři a zpracovatelé komodit a průmyslové podniky, jejichž akcie ztrácí mezi 0,9 až 1,0 %. Pouze dva sektory si připisují významnější zisky. Akcie realitních společností přidávají 0,8 % a farmaceutické firmy rostou o 0,4 %.

Americký akciový index S&P 500 na začátku obchodování přidává 0,2 %. I zde zatím akciovému pelotonu vévodí realitní společnosti se ziskem 0,9 %. S odstupem je následují informační technologie (+0,6 %) a finanční domy (+0,5 %). Naproti tomu v červeném otevřely komunikace (-0,3 %) a maloobchodní prodejci (-0,2 %). Pozitivem jsou dnes pro akcie zveřejněné údaje o produktivitě a továrních objednávkách v USA, které překonaly očekávání.

Pražský parket uzavřel první květnovou seanci růstem o 1,4 %. Dařilo se většině titulů, nejvíce zazářily akcie likérky Stock Spirits, které vzrostly o 3,3 %. Druhým nejúspěšnějším byl Avast (+2,8 %) a bronz si odnesla Moneta (+2,6 %). Ta dnes zveřejnila výsledky hospodaření za první kvartál letošního roku. Ty naplnily očekávání, ale milým překvapením bylo zvýšení předpokládané výplaty dividend a plán na spuštění programu zpětného odkupu akcií. Komentář lze nalézt na našich webových stránkách (http://bit.ly/MONET_Q119res). Dvěma akciím se dnes nedařilo, a to textilce PFNonwovens a mediální skupině CME, jejichž akcie spadly o 0,5 %, respektive dvě procenta.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.