Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Praha láká podle Allianz zloděje nejvíce ze všech regionů. Jak postupovat, když vás navštíví?

V loňském roce evidovala Allianz pojišťovna v Praze 340 krádeží v domácnostech a hlavní město tak patří k nejméně bezpečným adresám v České republice. O polovinu méně jich měly střední Čechy. Nejmenší aktivitu v roce 2018 vykazovali zloději kromě Královéhradeckého kraje například na Vysočině a v Pardubickém kraji. Malý počet pojistných událostí hlásí rovněž Olomoucký a Zlínský kraj. Naprostou většinu ukradených věcí už bohužel majitelé nikdy neviděli. Za krádeže vloni zaplatila Allianz kolem 20 milionů korun.

Krádež je pouze jedním z více než dvou desítek rizik, která kryje pojištění domácnosti. V Allianz se netýká pouze návštěv bytových zlodějů, ale vztahuje se například i na prostou krádež dětského kočárku nebo invalidního vozíku ve společných částech domu. Zahrnuje rovněž vandalismus a to dokonce, i když zůstane viník neznámý. Mimochodem, z tohoto pojištění lze zaplatit i výjezd bezpečnostní agentury, pokud zabránil krádeži vloupáním.

Co dělat, když zjistíte, že došlo ke krádeži? V první řadě to oznamte Policii ČR a do jejího příchodu s ničím nemanipulujte. Až policisté odejdou, můžete vše vyfotografovat a také začít s úklidem. Sepište si seznam všech ztracených nebo poškozených věcí, který by měl být stejný jak pro pojišťovnu, tak i pro Policii ČR. Poté škodu oznamte své pojišťovně. Ideálně telefonicky prostřednictvím klientské linky. Operátor se Vás zřejmě bude ptát na jméno, adresu, číslo pojistné smlouvy nebo rodné číslo a také datum vzniku pojistné události s odhadem přibližné výše škody. Určitě si nezapomeňte vyžádat od policie kopii protokolu, který sepíše o trestním oznámení.

Kraje Počet pojistných událostí
z krádeží v roce 2018
Hlavní město Praha 340
Jihočeský kraj 35
Jihomoravský kraj 112
Karlovarský kraj 37
Kraj Vysočina 20
Královéhradecký kraj 20
Liberecký kraj 40
Moravskoslezský kraj 141
Olomoucký kraj 27
Pardubický kraj 21
Plzeňský kraj 48
Středočeský kraj 159
Ústecký kraj 81
Zlínský kraj 28
Celkový součet 1109

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.