Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Pozor na skladbu pojištění na lyže. Pouze léčebné výlohy nestačí

Pojištění 22.01.2017 | 10:02 0 Komentářů

Dvě třetiny Čechů vyráží lyžovat do zahraničí v únoru a březnu, tedy v období jarních prázdnin, kdy je na sjezdovkách největší provoz a riziko srážky s jiným lyžařem se rapidně zvyšuje. Pojišťovny v tomto období evidují nejvíce zranění. Podle údajů ERV Evropské pojišťovny je každý třetí úraz z lyží vážný, ze snowboardu dokonce každý druhý. 17 % z nás přitom lyžuje bez cestovního pojištění. 

I když jsou Češi stále zodpovědnější a oproti předchozím rokům více používají helmu, stále ve velké míře riskují, jelikož nevěnují dostatečnou pozornost cestovnímu pojištění. Často spoléhají na Evropský průkaz zdravotního pojištění, který lze uplatnit jen ve státem provozovaných zařízení, přičemž většina klinik v horských oblastech je soukromá. „EHIC karta navíc obsahuje pouze základní zdravotní pojištění. Zásah horské služby, transport do nemocnice nebo do ČR musí pacient uhradit ze svého. V takovém případě se jedná o statisícové částky,“ upozorňuje Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. 

Při výběru pojištění je důležité věnovat pozornost nejen limitům na léčebné výlohy, ale i limitům na transport a pojištění odpovědnosti za škodu. Standardem musí být i kvalitní asistenční služba, která poskytne pomoc v případě zranění a dohlédne na průběh léčby.

Pokud v dojde ke zranění při srážce s jiným lyžařem, je nutné, aby pojištění krylo i právní zastoupení. V zahraničí je dnes běžné, že účastníci nehody na sebe vzájemně podávají předběžnou žalobu. Policie či soud pak až následně rozhoduje o viníkovi nehody.

Lidé si často neuvědomují, jaké druhy nákladů tvoří celkovou částku za léčbu úrazu. „Příkladem je případ našeho klienta, který v Alpách srazil 55letou lyžařku. Žena utrpěla zlomeninu holenní kosti a krčku, dále měla přetrhané kolenní vazy,“ říká Vlastimil Divoký.

Rozklad celkových nákladů spojených s úrazem sražené lyžařky v Alpách

převoz vrtulníkem ze sjezdovky do nemocnice

90 000 Kč

náklady na léčení v zahraničí (vč. operací a převozů)

318 000 Kč

pokračující léčba ve vlasti zraněné (vč. operací a repatriace)

420 000 Kč

ušlý zisk zraněné

645 000 Kč

bolestné

143 000 Kč

zhoršení společenského uplatnění

168 000 Kč

rehabilitace a další náklady spojené s léčbou, např. doprava k lékaři

132 000 Kč

právní zastoupení

94 000 Kč

znalecké posudky

35 000 Kč

 

 

CELKEM

2 045 000 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komplexní pojištění přitom na den stojí zhruba stejně, jako jedno svařené víno či punč. Sjednat ho můžeme jednoduše on-line. Veškeré informace k pojistce i osobní doklady si uložíme do mobilní aplikace Moje Evropská a kartičku pojištění tak můžeme nechat doma. Děti do 18 let obdrží automaticky slevu 50 %. Pro ostatní je připravena sleva 10 % při registraci do klientské zóny Moje Evropská.

Tisková zpráva: ERV Evropská pojišťovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.