CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

01. 08. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Pozor na nečekaná vydání na dovolené

 


 

„Většinou na to nechceme myslet, ale i dovolená se může zkomplikovat. Proto je lepší se na takové situace předem připravit a počítat s určitou finanční rezervou. Pak už je jen třeba zvážit, zda je pro vás výhodnější zašít si peníze do podšívky kufru nebo elegantně využít  platební kartu. Já bych rozhodně volil tu druhou variantu – i proto, že nabízí výhodnější směnný kurz,” říká Viktor Houška, senior manažer úvěrových produktů GE Money Bank.

Podle ankety GEMB má 37 % českých turistů zkušenost s různými nečekanými vydáními, jako jsou výdaje za novou letenku či jízdenku na zmeškaný spoj nebo účet za dny pobytu v hotelu navíc. Zhruba každý desátý turista (12 %) se na své dovolené musel někdy potýkat se ztrátou zavazadel či peněz. 5 % dotázaných uvedlo, že jim zavazadla či peníze byly během dovolené odcizeny.

Více než polovina (57 %) z těch, kteří už podobnou situaci zažili, ji řešila s využitím platební karty, 38 % respondentů sáhlo po zbylé hotovosti. Čtvrtina dotázaných (26 %) si v takovém případě půjčila od kamarádů, rodiny či jiných spolucestujících a pouze 10 % turistů využilo možnosti nechat si peníze poslat z domova.

Oblíbenost platebních karet a jejich použití na dovolené souvisí s řadou výhod, které nabízejí. Především jsou bezpečnější než hotovost, kdy při ztrátě či krádeži lze kartu okamžitě zablokovat. Platební karty také nabízejí většinou výhodnější směnný kurz a často jsou spojené s výhodným rodinným cestovním pojištěním. Kreditní karty navíc dávají možnost využít peníze banky až na 50 dní bez úroku a bez nutnosti si je předem našetřit. U GE Money Bank si mohou zájemci pořídit kreditní kartu i na poslední chvíli, těsně před odletem na dovolenou. Její vydání totiž trvá doslova jen několik minut.

Ke všem druhům platebních karet GE Money Bank si lze sjednat také výhodné cestovní pojištění Komfort. Klient získá ochranu pro případ ztráty zavazadel, zpoždění či dokonce zrušení letu i pro další situace, kvůli kterým musí zrušit svou cestu do zahraničí – ať už pracovní či soukromou. Navíc se kromě držitelů platebních karet vztahuje také na další tři členy jeho rodiny, kteří s držitelem karty společně cestují a pobývají v zahraničí.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Platební karty - VISA a MasterCard

Na návštěvě zákulisí placení kartami

Platební karty představují instrument umožňující platit a vybírat hotovost. Co se děje na pozadí placení kartami? Jak pozná terminál obchodníka, že platba je krytá? Kteří hráči vystupují v zákulisí mezinárodního systému platebních karet? 

Text: Radovan Novotný

09. 10. 2019

Platební karty - VISA a MasterCard

Vyznáte se v platebních kartách?

Platební karty jsou nástroje určené k bezhotovostním platbám, které jsou vydávány fyzickým a právnickým osobám nejčastěji bankou. Bezhotovostní platbou se rozumí oprávněné čerpání placené částky z účtu držitele (majitele) karty. Platební karta umožňuje držiteli bezhotovostní platby na účet prodejce nebo poskytovatele služby […]

Text: David Krůta

03. 05. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.