Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Potvrzeno testem: mBank má uživatelsky nejpřehlednější bankovní aplikaci pro chytré telefony

Banky mBank 21.09.2015 | 12:26 0 Komentářů

V čerstvém redakčním testu prestižního serveru Tyinternety.cz zaměřeného na ICT včetně sociálních sítí, startupů a digitálu zabodovala mobilní aplikace mBank. Obstála uživatelsky nejlépe a obsadila díky tomu první příčku mezi devítiaplikace srovnávanými aplikacemi předních českých bank.

Redakce Tyinternety.cz hodnotila u bankovních aplikací pro chytré telefony škálu nabízených funkcí, způsob zprovoznění samotné aplikace a její srozumitelnost či uživatelský komfort. Mobilní aplikace mBank získala zlato především díky srozumitelnému uživatelskému prostředí. „Naši aplikaci jsme podřídili cíli být nejlepší v nejvyužívanějších funkcích bankovních aplikací. To se evidentně podařilo a jsem za ocenění redakce velmi rád,“ uvedl Bronislav Dvořáček, ředitel vývoje produktů a služeb mBank pro Českou republiku a Slovensko.

Redakce během testování ocenila barevné rozlišení jednotlivých funkcí a položek, umožňující snadnou orientaci v aplikaci. Jako efektivní byla ohodnocena také informace o aktuálním množství dostupných prostředků na účtu či  kreditní kartě znázorněná v procentech, nebo jako absolutní částka. Tato informace je pro uživatele viditelná, aniž by se musel do aplikace přihlásit, což výrazně usnadňuje kontrolu účtu.

Prvenství si aplikace mBank vydobyla dále také díky možnosti zadat upozornění na nové transakce či neprovedené operace nebo přehledem plánu jednotlivých operací na následující týden. Redakce Tyinternety.cz ohodnotila aplikaci mBank jako uživatelsky nejpřehlednější a nejatraktivnější co se nabízeného portálu funkcí týče. Rovněž ocenila kontinuální vývoj aplikace, kdy banka během testu přidala klienty požadovanou čtečku QR kódů.

Ostatně mobilní aplikacimBank již letos v květnu více než 300 členů Finanční akademie soutěže Zlatá koruna vybralo jako druhou nejlepší novinku roku a nejúspěšnější mobilní aplikací v rámci této kategorie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.