Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Pošlete regionální projekty do hry, dejte jim divokou kartu!

Banky ČSOB 15.11.2017 | 12:26 0 Komentářů

Letos už podruhé mohly neziskové organizace po celé České republice přihlásit své nápady a plány do programu ČSOB pomáhá regionům. Ten nyní vstoupil do další fáze, v níž má hlavní slovo veřejnost. V každém z krajů má možnost vybírat držitele tzv. divoké karty – tedy projekt, který se jako čtvrtý bude v daném regionu ucházet o finanční příspěvky veřejnosti a dar od ČSOB.  

Ve hře je opět 2,1 milionu korun

Cílem programu ČSOB pomáhá regionům je finančně podpořit realizaci veřejně prospěšných projektů v regionech po celé České republice. Program podporuje zajímavé projekty, jež různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života v jednotlivých regionech. Také letošní podzimní část programu je rozdělena do 14 regionů shodných s jednotlivými kraji České republiky. V každém regionu se o přízeň individuálních dárců ucházejí čtyři projekty. Trojici uchazečů již vybrala odborná porota, čtvrtý projekt v každém kraji teď může vybírat veřejnost – stačí až do 27. listopadu hlasovat o divoké kartě na webu projektu.

„Zájem o program ČSOB pomáhá regionům je velký, i proto jsme už loni program rozdělili do jarního a podzimního kola, aby se o finanční příspěvky mohlo ucházet větší množství neziskových či příspěvkových organizací. Do podzimního kola se letos přihlásilo celkem 145 projektů, ČSOB pak mezi vybrané projekty opět rozdělí 2,1 milionu korun,“ říká Jitka Švejcarová, specialistka společenské odpovědnosti ČSOB.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje?

Od roku 2016 je program ČSOB pomáhá regionům rozdělen na jarní a podzimní část. Na jaře letošního roku se podařilo vybrat dohromady více než 3,5 milionu korun, přičemž lidé na zlepšení života kolem sebe přispěli částkou 1 422 049 korun a ČSOB navíc mezi projekty rozdělila 2,1 milionu korun. Nejúspěšnější projekt (úprava zázemí hospicu CITADELA ve Valašském Meziříčí) získal od jednotlivců bezmála 160 tisíc korun, dalších 50 tisíc přidá ČSOB.

ČSOB jednotlivým projektům poskytne nejen účinnou webovou platformu na výběr peněz od soukromých dárců, ale také mediální podporu. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém ze 14 regionů, celkem tedy 56 organizací. Výše finančního příspěvku se odvíjí od toho, jak úspěšní budou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Organizace, která v daném regionu vybere největší obnos, obdrží od ČSOB 50 000 korun, druhá nejúspěšnější 40 000 korun, třetí 35 000 korun a čtvrtá 25 000 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.