Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Poslední seance tohoto týdne se akciím příliš nepovedla

Investice 18.05.2018 | 18:05 0 Komentářů

Evropský akciový index Stoxx 600 ztrácí zhruba čtvrt procenta. S mínusem již odstartovaly dnešní seanci, když následovaly vývoj na asijských trzích. Jedním z důvodů, proč investoři raději akcie během dne vyprodávali, jsou nejasnosti kolem formování nové koaliční vlády v Itálii. Určitou nevoli opětovně vyvolávají i rozpaky nad vyjednáváním obchodních dohod mezi Spojenými státy a Čínou. Nejztrátovějším sektorem jsou telekomunikace, jejichž akcie padají o 1,7 %. Druhým nejhorším jsou informační technologie, jejichž poklesy jsou ale poloviční. Na druhé straně se na čele akciového pelotonu drží síťová odvětví, která rostou o 0,4 %.

V červeném odstartoval i akciový trh ve Spojených státech. Index S&P 500 ztrácí zhruba jednu desetinu procenta. Zisky či ztráty jednotlivých sektorů nejsou výrazné. Nejlépe se daří průmyslovým podnikům s půlprocentním růstem, nejhůře pak maloobchodním řetězcům (-0,7 %).

Pražskou burzu výprodeje neminuly a i index PX si pohoršil o čtvrt procenta. Za celý týden toho příliš moc nepředvedl, když nakonec končí se ztrátou 0,1 %. V rámci indexu se nejlépe dařilo Monetě, která si polepšila o 0,9 %, až s odstupem jí následovaly akcie Stock Spirits (+0,3 %). Na opačně straně stály akcie ČEZ, které přišly o 1,6 % a korigovaly tak svůj růst v tomto týdnu. Valná hromada Kofoly odsouhlasila dividendu ve výši 16,20 CZK na akcii, její akcie se však nijak nepohnuly. Obchodní aktivita byla podprůměrná.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.