Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Poslanecká sněmovna vyslyšela argumenty Hospodářské komory a zvýšila limit pro uplatnění výdajových paušálů

Investice 21.12.2018 | 15:09 0 Komentářů

Díky aktivnímu přístupu Hospodářské komory se živnostníkům navrací původní výše limitů pro uplatnění výdajových paušálů na 2 miliony korun ročně, limit byl v závěru minulého volebního období bez konzultace s podnikatelskou veřejností snížen na jeden milion korun a podnikatele tento krok výrazně zatížil. Poslanci navýšení limitů schválili ve třetím čtení v rámci projednávaného daňového balíčku.

„Hospodářská komora od začátku upozorňovala, že uplatňování paušálních výdajů procentem z příjmů stát zavedl proto, aby drobným podnikatelům ulevil od administrativy a že jde o nejjednodušší způsob, jak uplatnit výdaje v daňovém přiznání. Výdajové paušály se v průběhu času staly mezi drobnými podnikateli velmi rozšířeným nástrojem snižujícím daňovou zátěž“, řekl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Loni schválená novela se v minulém volebním období stala podle Komory jedním z řady kroků, které směřovaly k omezování a nežádoucí regulaci drobného podnikání v ČR. Uplatňování výdajových paušálů podnikateli je přitom výhodné i pro stát, výrazně totiž zjednodušuje byrokracii.

Už loni přitom Hospodářská komora aktivně vyzvala své členy, aby se neváhali ve svých regionech obracet na příslušné senátory a jednali s nimi o podpoře pozměňovacího návrhu senátora Lumíra Aschenbrennera v horní parlamentní komoře s cílem zachovat limity na hodnotě 2 milionů korun. Letos v květnu Hospodářská komora pomohla i díky obdobnému apelu na zákonodárce dostat do druhého čtení v Poslanecké sněmovně iniciativu občanských demokratů zvýšit živnostníkům limit pro uplatnění procentuálních výdajových paušálů. Tehdejší návrhy však ještě nenašly všeobecnou podporu.

Tisková zpráva Hospodářské komora

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.