Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Portu Gallery nabízí nově investici do ikonických Rolex GMT Master

Investice 01.06.2020 | 15:29 0 Komentářů

Praha, 1. června 2020 – Portu Gallery spouští investiční úpis na legendární Rolex GMT Master. Jeho hodnota činí 460 000 korun a možnost zakoupit podíl na ta těchto ikonických hodinkách potrvá do 31. července nebo do upsání cílové částky. S nabídkou hodinek vstupuje první česká on-line galerie do nového sběratelského segmentu. Do třech uzavřených a třech probíhajících úpisů na Portu Gallery už zainvestovalo k dnešnímu dni přes 750 investorů částku přesahující 18 milionů korun.

Rolex GMT Master je ikonou všech rolexových sbírek už 60 let. Vznikl na popud americké letecké společnosti Pan Am, která chtěla pro své piloty takové hodinky, které by jim dokázaly ukázat více než jeden světový čas. I díky dvoubarevnému provedení, původně vyvinutému pro letce, se pro tento model ujalo označení „Pepsi“. Obliba jednoho z nejikoničtějších sportovních modelů Rolex – GMT Master rychle rostla. Brzy se tento model začal objevovat nejen na zápěstích pilotů, ale i slavných herců, umělců, podnikatelů nebo muzikantů. Například GMT model, který nosil hollywoodský herec Marlon Brando, se prodal v roce 2019 na aukci za více než 1,9 milionů dolarů.

„Nový model GMT Master II BLRO byl přestaven na prestižní výstavě Baselworld v roce 2018. Díky limitované výrobě a obrovské popularitě po celém světě se sběratelé museli začít zapisovat na čekací listy trvající 2–5 let,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu Gallery a doplňuje: „Jsme rádi, že můžeme českým investorům nabídnout tuto zajímavou investiční příležitost. Historický vývoj prokázal, že tržní hodnota podobných modelů sběratelských hodinek má velmi slušný potenciál.“ Úpis na model Rolex GMT Master II BLRO 2020 v hodnotě 460 tisíc korun startuje na Portu Gallery 1. června a potrvá do konce července nebo do upsání celé částky.

Ciferník hodinek je vyroben v klasickém stylu Rolex – Oystercase, také známý jako Supercase a to vzhledem k jeho odolnosti. Hodinky jsou vodotěsné až do 100 metrů. Uvnitř tepe strojek s označením 3285 se schopností ukazovat dva světové časy zároveň. Strojek je odolný proti magnetickým vlnám a jeho výdrž po odložení z ruky byla prodloužena ze 48 na 70 hodin.

Na platformě Portu Gallery byly od jejího spuštění úspěšně zainvestovány už dva historické automobily a historické housle Gennaro Testore z roku 1796. V současné době mohou investoři vložit své peníze, a to už od jedné koruny, do ikonických automobilů jako Ferrari 250 GT Coupé, Porsche 911 Clubsport 1989 nebo Alfa Romeo 1900 C 1953.

Za projektem Portu Gallery stojí přední česká finanční skupina WOOD & Company.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.