Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Porozumění lidským potřebám je pro nejslibnější nové české startupy zásadní

Investice 17.05.2018 | 13:58 0 Komentářů

V roce 2017 si StartupYard zajistil  historicky největší crowdfundingové financování mezi akcelerátory v regionu střední a východní Evropy. Akcelerátor sídlící v Praze dnes představil novou kohortu šesti startupů, nazvanou Batch 9, která z tohoto financování získá investice. Tato poslední skupina týmů, vybraná ze 150 startupů ze 43 zemí, reprezentuje unikátní nový trend ve špičkové technologii: společensky zodpovědný technologický startup.

Při využívání technologií jako strojové učení, blockchain a robotika se každý startup v 9. Kohortě zaměřuje také na sociální dopady a hledá řešení aktuálních problémů, jako je ochrana dat, správa osobních financí, přístupnost, inovativnost a dokonce i léčba závislostí.

I když přihlášky do devátého kola dorazily z celého světa, české startupy opět vedou. Čtyři ze šesti vybraných startupů jsou z ČR, jeden reprezentuje Velkou Británii a jeden Polsko. StartupYard jim poskytuje investici, řadu služeb zdarma, jako například cloudové úložiště a úhradu cestovních nákladů, a především intenzivní tříměsíční program. Zakladatelé startupů z devátého kola se setkali s více než 110 mentory a investory, prošli řadou workshopů a nyní se chystají představit své firmy na největším regionálním Demo Day, který proběhne 13. června v Biu Oko na Letné.

 

Mentoři programu StartupYard působí v největších společnostech regionu (např. E.ON, AXA, L’Óreal, Mastercard, IDC), špičkových poradenských firmách (EY, KPMG, PwC, Deloitte, Accenture), i společnostech z oblasti informatiky (Cisco, Google, Avast). Pro toto kolo programu StartupYard také zajistil strategické partnerství s firmami AXA, E.ON, což umožnilo startupům přístup ke špičkovým manažerům pro zpětnou vazbu, testování a zdokonalování obchodních modelů. Korporace se stále více zajímají o startupy v ČR i v zahraničí, často s významným společenským přínosem, a usilují o užší propojení s inovativními startupy.
Jeden z našich mentorů mi pověděl: toto je opravdu velmi emotivní skupina,” říká ředitel StartupYardu Cedric Maloux, “je úžasné investovat do firem, které mají skutečný potenciál celosvětově růst a mít pozitivní vliv na život svých zákazníků. Ve StartupYardu jsme měli to štěstí dosáhnout obého, což je skvělé pro investory i pro komunitu.” StartupYard se stal známým pro své silné etické standardy a lidskou filozofii. Jeho reputace vzrostla i díky podpoře takových společností, jako je Gjirafa, Neuron soundware, Rossum a Cryptelo.

Investoři tento přístup oceňují,  jen v prvním čtvrtletí 2018 vložili do akcelerovaných startupů 3,3 milionu eur, což je více než za celý rok 2017. “Skvělé firmy by měly dělat skvělé věci,” řekl Ondřej Bartoš, partner v Credo Ventures, společník StartupYardu a také investordo startupu Waymark Tech z osmého kola. “StartupYard spolehlivě nachází speciální firmy, které vymýšlejíúžasné technologie a dělají to ze správných důvodů. Co se mě týče, je to ta nejlepší kombinace.

Významem akcelerátorů pro startupy se věnuje v nejnovější investiční studii Keiretsu Forum. “Ve studii Startup Report 2017 jsme se soustředili také na spolupráci mezi akcelerátory a startupy, protože ji vnímáme jako jeden z pilířů rozvoje lokálního ekosystému. Výsledky studie ukazují, že i když pro velkou většinu projektů je zkušenost z akceleračních programů pozitivní, pouze třetina českých startupů takovým programem prošla. Věříme, že úspěšné akcelerátory, a StartupYard patří mezi jejich špičkové zástupce, pomohou zvýšit jejich počet a startupy ztratí obavy z akcelerace v ČR ale i v zahraničí,” řekl Petr Lemoch, výkonný ředitel Keiretsu Forum CEE a jeden z autorů Startup Reportu 2017.

 

Nyní poprvé zveřejňujeme názvy účastníků devátého kola společně s jejich popisy a webovými stránkami. Týmy se prvně veřejně představí 13. června 2018 v Praze na Demo Day v Biu Oko na Letné, kam zavítají hosté z řad korporací, investorů, podnikatelů a tisku.Vstupenky pro veřejnost jsou k dispozici na Eventbrite.

 

AdiQuit (ČR)

 

  • E-zdraví

 

Miliony lidí chtějí přestat kouřit, ale nedaří se jim to vlastními silami. AdiQuit je vědecky ověřený, interaktivní mobilní asistent, který je k dispozici vždy, když to potřebujete. AdiQuit je mnohem víc než jen aplikace: je to kapesní terapeut a jedinečný systém s finančními pobídkami, které motivují k ukončení závislosti, včetně denních peněžních odměn, slev a dalších výhod.

Adiquit.com

Blocknify (ČR)

 

  • Bezpečnost, e-podpisy

 

Blocknify je další vývojový stupeň elektronických podpisů, který je užitečný pro každého, kdo chce podepsat smlouvu s plnou jistotou soukromí a bezpečnosti. Blocknify je jako elektronický notář, využívající blockchain k zajištění nezměnitelnosti, spolupráce a ověřování třetích stran pro smluvní účely. Na rozdíl od cloudových služeb, jako je DocuSign, Blocknify zajišťuje smlouvy a podpisy pomocí peer-to-peer sítí, aniž by je někdy vystavoval v cloudu riziku úniku dat.

blocknify.com

 

Deaf Travel (ČR)

 

  • Cestování, přístupnost, kultura

 

Deaf Travel je určen pro miliony neslyšících a osob s poruchami sluchu po celém světě, kteří si dnes nemohou plně užívat turistické lokality a aktivity kvůli jazykovým bariérám a potížím s četbou. Je to on-line platforma pro neslyšící, která poskytuje výlety s průvodcem, recenze a informace ve znakových jazycích, které jsou pro neslyšící skutečným mateřským jazykem. Neslyšící cestovatelé díky tomu mohou využívat stejné výhody jako všichni ostatní, aniž by bylo zapotřebí drahých tlumočníků, nebo obtížně čitelných cestovních průvodců a recenzí.

DeafTravel.cz

 

Elefinty (VB)

 

  • Fintech, dobročinnost

 

Více než 25 milionů lidí ve Velké Británii je klasifikováno jako finančně zranitelná skupina, často žijící pod tíhou dluhů a ve strachu a zmatku ohledně svých finančních možností. Elefinty vznikl pro lidi, kteří nevidí žádnou cestu z finančních problémů. Finanční umělá inteligence vám nabídne předem schválené finanční řešení pro vaši jedinečnou situaci, včetně pomoci dobročinných organizací a služeb konsolidace dluhů. Na rozdíl od dravých poskytovatelů půjček nebo agregátorů, jako je MoneyDashboard, nabízí Elefinty jednoduchou cestu mimo oblast dluhových pastí se zaměřením na zlepšení finanční pohody a restrukturalizaci úvěrů. Elefinty v roce 2017 získal od finančního arbitra ve Velké Británii titul „finanční inovační laboratoř“.

 

Elefinty.com

 

Behavee (Czechia)

 

  • Automatizace, marketing, ochrana osobních dat

 

Nákupní doporučení od on-line maloobchodníků jsou v dnešní době nekvalitní, mnohdy obtěžující; spoléhají se na historii a soukromá data zákazníků, nabízejí nepotřebné nebo nechtěné služby a zboží. Behavee je jiné: jeho doporučovací algoritmus se neustále učí na anonymizovaném chování zákazníků – s respektem k evropskému doporučení na ochranu osobních údajů GDPR – a poskytuje jedinečné „další nejlepší nabídky“ v reálném čase, při respektování  soukromí a preferencí jednotlivce. Behavee vystupuje jako zkušený prodejce s instinktem a intuicí o potřebách nových i starých zákazníků, který neustále a v reálném čase zlepšuje své nabídky klientům.
Behavee.com

 

Turtle Rover (Polsko)

  • Robotika, Open-Source, umělá inteligence

Inovátoři v oboru umělé inteligence a robotiky dnes čelí mnoha překážkám v oblasti testování a vývoje nových konceptů. Turtle Rover představuje řešení: open-source robotická platforma, která poskytuje tvůrcům, akademickým badatelům i malým a středním podnikům veškeré nástroje, které potřebují k nasazení robotů v terénu. Turtle nabízí robustní a rozšiřitelnou „mobilní robotickou platformu“, která slouží jako základ dalších inovací, a komunitu, která podporuje a testuje nové nápady pro software a hardware. Na rozdíl od Misty Robotics není Turtle hračkou. Je to robot, který budou výrobci a firmy nasazovat v terénu pro skutečné použití.

Tým Turtle získal 2. místo v soutěži University Rover Challenge v roce 2013 a 1. místo v soutěži European Rover Challenge v roce 2014.

Turtlerover.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.