Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Poradenská společnost BDO byla v roce 2017 čtyřkou v M&A a due diligence

14.02.2018 | 10:04 0 Komentářů

Auditorská a poradenská společnost BDO se v uplynulém roce podílela globálně na transakcích a akvizicích v celkové hodnotě 54,5 miliardy USD (v přepočtu cca 1,1 bilionu korun). V celkovém počtu transakcí, kde BDO vystupovala v roli poradce pro prodávajícího nebo poradce pro kupujícího se službou due diligence, se v roce 2017 podle agentury Thomson Reuters a agentury Merger market umístila mezi čtyřmi největšími hráči na trhu. Předběhla tak i některé společnosti z „velké čtyřky.“

Společnost BDO v roce 2017 podpořila klienty celkem u 1200 transakcí po celém světě. U zhruba 30 % z nich podporovala fondy soukromého kapitálu (private equity). „Přestože největším trhem pro BDO je evropský kontinent, společnost působí celosvětově ve více než 100 zemích, v nichž jen v oboru corporate finance zaměstnává přes 2000 odborníků,“ uvádí Petr Kymlička z auditorské a poradenské společnosti BDO. Dle zmíněné agentury Thomson Reuters se BDO celosvětově umístila na 4. místě co do počtu transakcí, v nichž plnila roli finančního poradce a M&A.

V uplynulém roce a v současné době je vysoce aktivní sektor mid-market a středně velkých transakcí, kde podporujeme klienty v nejrůznějších oblastech vč. sektorů nemovitostí, IT, výrobních a strojírenských firem a sektorů obchodu a služeb,“ uvádí Milan Svoboda zodpovědný za due diligence ve společnosti BDO. Dle Mergermarket byla BDO čtvrtým nejčastějším poskytovatelem due diligence.

BDO tak potvrdila status jedné z nejaktivnějších poradenských společností v oboru. Vedle služeb v oblasti due diligence a M&A poskytuje BDO také oceňování, daňové strukturování transakcí, znalecké služby a další služby v oblasti corporate finance.

V České republice BDO působí od roku 1991 a má zde zastoupení v pěti městech, ve kterých pracuje celkem více než 300 zaměstnanců. „Kromě tradičních služeb jako jsou audit, daňové poradenství či transakční poradenství zaznamenáváme v poslední době výrazný nárůst zájmu o poradenství v oblasti ochrany osobních údajů, GDPR a kybernetické bezpečnosti,“ dodává Petr Kymlička.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.