Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Poptávka po zajištění mezi firmami stoupá – AKCENTA CZ proto rozšiřuje v této oblasti své služby

Investice 11.02.2014 | 13:09 0 Komentářů

Společnost AKCENTA CZ, která je platební institucí a patří mezi největší nebankovní devizové obchodníky v České republice, zareagovala na výrazně rostoucí poptávku klientů po zajišťovacích produktech představením dalších služeb a produktů z této oblasti. V roce 2013 zaznamenala AKCENTA CZ více než dvojnásobný nárůst celkového objemu klientských zajišťovacích obchodů v porovnání s rokem předchozím. Počet uzavřených forwardových obchodů se meziročně zvýšil o 39 %. Společnost očekává, že tento trend bude pokračovat i v letošním roce.

Milan Cerman, předseda představenstva a ředitel pro oblast obchod AKCENTA CZ za tím vidí několik důvodů: „Určitě tím hlavním, který se na dramatickém růstu podepisuje, je ekonomická situace a také situace na devizovém trhu. Ten je poměrně dost volatilní a obtížně predikovatelný. Proto se rizika s tím spojená snaží firmy eliminovat, zafixovat si kurz a především si ochránit marži, kterou mají se svým zahraničním obchodním partnerem sjednanou. My jim v tom chceme maximálně pomoc, a proto uvádíme na trh nové služby a produkty. Díky nám mají i menší firmy a podnikatelé možnost využít nástroje, které byly dříve výsadou pouze velkých společností. A podle našich čísel to stále ve větší míře dělají.“

AKCENTA CZ proto představila novou službu Dealing limit. Ta umožňuje klientům po doložení požadovaných dokumentů a jejich schválení uzavírat zajišťovací obchody ve stanoveném rámci bez nutnosti skládat kolaterál, tedy blokovat peněžní prostředky. Využití zajišťovacích instrumentů tak je pro klienty ještě více flexibilní.

Druhou novinkou, kterou společnost AKCENTA CZ představila, je rozšíření portfolia finančních derivátů o opce. Klienti díky tomu mají nově možnost zvolit nástroj, který jim oproti forwardovým obchodům dává právo nikoliv povinnost koupit nebo prodat jednu měnu oproti druhé za dohodnutý kurz. V nabídce samozřejmě i nadále zůstává vedle klasického forwardového obchodu také forward s klouzavou dobou splatnosti a amortizační forward. Oba tyto produkty umožňují větší míru časové flexibility při jejich vypořádání.

„S našimi klienty vždy individuálně řešíme, který produkt by byl pro jejich konkrétní potřebu nejlepší, zda některý z forwardových obchodů nebo právě opce. Individuální přístup a cena služeb je to, co nás odlišuje od konkurence. Našimi klienty jsou z naprosté většiny malé a středně velké exportně nebo importně orientované firmy. Těm jsme schopni nabídnout úsporu při realizaci  zahraničního obchodu a také služby například právě v oblasti zajištění. Nabídkou služeb se jim snažíme vycházet vstříc, proto již teď připravujeme další novinky pro letošní rok,“ dodal Milan Cerman.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.