Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Pomozte projektům ve svém okolí a hlasujte o divoké kartě!

Banky ČSOB 12.11.2018 | 09:46 0 Komentářů

Program ČSOB pomáhá regionům už šestým rokem podporuje neziskové komunitní projekty, které zlepšují život ve svém okolí. I letos na podzim do něj neziskové organizace po celé České republice přihlašovaly své nápady a plány. Teď dostává hlavní slovo veřejnost, která může v každém z krajů vybrat držitele tzv. divoké karty, tedy projekt, který se jako čtvrtý bude v daném regionu ucházet o finanční příspěvky veřejnosti a dar od ČSOB.  

Od začátku projektu vybráno již 30 milionů korun

„Zájem o program ČSOB pomáhá regionům roste každým rokem stejně jako ochota veřejnosti zapojit se a přispět. O tom svědčí celková vybraná částka, která od vzniku programu v roce 2013 dosáhla již 30 milionů korun,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný mj. za oblast společenské odpovědnosti.

Do letošní podzimní části se registrovalo celkem 152 projektů, nejvíce z nich – 25 – v Praze. Tématem největší části projektů je letos pomoc nemocným nebo lidem s handicapem, následují projekty pro děti a mládež a projekty pro rodiny. Například v České Skalici v Královéhradeckém kraji pokračují ve zkrášlování zahrady prvorepublikové Vily Čerych, v Hospicu sv. Zdislavy v Liberci by pro změnu potřebovali nové čističky vzduchu, které by pomohly tamním pacientům lépe dýchat a kvalitněji spát. Junák ze Zábřehu pak má v plánu koupit a zvelebit rekreační areál na Olšanských horách a Nadace Partnerství z Brna v tamní Otevřené zahradě připravuje přírodní hrací koutek pro nejmenší děti.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje?

Od roku 2016 je program ČSOB pomáhá regionům rozdělen na jarní a podzimní část. Jeho cílem je finančně podpořit realizaci veřejně prospěšných projektů v regionech po celé České republice. Program podporuje zajímavé projekty, jež různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života v jednotlivých regionech. Jarní i podzimní část programu je rozdělena do 14 regionů shodných s jednotlivými kraji České republiky. V každém regionu se o přízeň individuálních dárců ucházejí čtyři projekty. Trojici uchazečů vybírá odborná porota, čtvrtý projekt v každém kraji může vybrat veřejnost – stačí až do 29. listopadu hlasovat o divoké kartě na webu projektu.

ČSOB jednotlivým projektům poskytne nejen účinnou webovou platformu na výběr peněz od soukromých dárců, ale také mediální podporu. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém ze 14 regionů, celkem tedy 56 organizací. Výše finančního příspěvku se odvíjí od toho, jak úspěšní budou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Organizace, která v daném regionu vybere největší obnos, obdrží od ČSOB 50 000 korun, druhá nejúspěšnější 40 000 korun, třetí 35 000 korun a čtvrtá 5 000 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.