Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Polský zlotý dnešním regionálním vítězem

Investice 26.04.2016 | 15:42 0 Komentářů

Na domácím devizovém trhu byl dnes naprostý klid, kurz koruny vůči euru se držel v blízkosti úrovně kurzového závazku a výrazněji se neodpoutal od úrovně 27,03 CZK/EUR.

Kvůli nepříznivým americkým datům březnových objednávek zboží dlouhodobé spotřeby dnes oslabil dolar na globálním trhu, což se projevilo i na jeho korunové hodnotě. Zatímco ještě ráno se kurz nacházel u hladiny 24 CZK/USD, v odpoledních hodinách již byl dolar pro českého investora o patnáct haléřů levnější.
 
Zasedání maďarské centrální banky přineslo mírnou volatilitu na kurz forintu. Před zveřejněním výsledku jednání maďarských centrálních bankéřů forint ztrácel v očekávání, že úrokové sazby půjdou dolů. Tato očekávání se nakonec naplnila. Snížení o 15 bb na 1,05 % plně odpovídalo tržnímu konsensu. Ve výsledku forint dopolední ztráty vymazal.
 
Nejúspěšnější měnou regionu dnes byl polský zlotý, který si polepšil o téměř celé procento. Tento pohyb je ale třeba vnímat jako korekci předchozích výrazných ztrát, když v předchozích třech dnech zlotý ztratil zhruba tři a půl procenta.
 
Zítřejší den z regionu žádná nová data nepřinese. Koruna zůstane přilepená k úrovni kurzového závazku a okolní regionální měny budou pouze reflektovat situaci na globálních trzích.
Swapová výnosová křivka se dnes na svém delším konci posunula zhruba o 3 bb výše, když pouze pasivně následovala vývoj svého eurového protějšku. Vzestup výnosů státních dluhopisů za IRS křivkou mírně zaostával. Zajímavou událostí může být pro dluhopisový trh zítřejší aukce státních dluhopisů. Poptávku očekáváme zejména po papíru s nejkratší dvouletou splatností. Nabízet se bude i sedmiletý a devítiletý bond.
 
JAN VEJMĚLEK
Hlavní ekonom
Vedoucí odboru Ekonomický a strategický výzkum
Komerční banka, a. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.