Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Pokles volných pracovních míst v USA vzal akciím vítr z plachet

Investice 06.10.2017 | 19:03 0 Komentářů

Evropské akcie jako celek během páteční seance podle indexu Stoxx 600 ztrácí zhruba třetinu procenta. Ranní údaje o německých továrních objednávkách, které výrazně předčily očekávání, pomohly v dopoledních hodinách k růstu německého indexu DAX o 0,2 %.

Odpolední statistiky z amerického trhu práce byly zklamáním zejména z pohledu počtu volných pracovních míst, ostatní údaje (míra nezaměstnanosti, hodinové výdělky) spíše překvapily pozitivně. Trhy si však z čísel vzaly pouze první jmenované a v reakci klesly o několik desetin procenta. DAX vymazal dopolední zisky a klesl o 0,1 % pod úroveň včerejšího zavíracího kurzu. I tak se ale nevzdává a aktuálně opět přidává na síle. Při pohledu na celý týden si německý parket polepšil o více jak jedno procento, v případě indexu Stoxx 600 se zisk pohybuje na úrovni 0,4 %.

Celotýdenní růst amerického indexu S&P 500 se na začátku dnešního obchodování po zmíněných ukazatelích zastavil. Index prozatím umazává 0,2 % a zisk za celý týden dosahuje 1,1 %.

Pražský parket zakončil poslední seanci tohoto týdne v kladné nule, když před závěrečnou aukcí ještě rostl o čtvrt procenta. Nejsilnějším tahounem byly akcie Erste, které přidaly 1,8 %. Hned v závěsu je následovaly akcie nápojářské skupiny Kofola s 1,7% růstem. Textilka Pegas obsadila třetí místo, když její akcie přidaly 0,9 %. Zisky těchto akcií kompenzovaly ostatní. Z nich se nejhůře dařilo O2 Czech Republic, které přišlo o 1,4 %, a Komerční bance (-0,7 %). Zobchodovaný objem v hlavní části přesáhl 600 mil. CZK. V celém týdnu si index PX polepšil o 1,2 %.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.