Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Pokles produkce ropy a přípravná obchodní jednání tlačí trhy vzhůru

Investice 12.02.2019 | 19:23 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování v ziscích. Index Dow Jones roste o 1 %, S&P 500 získává 0,9 % a technologický Nasdaq posiluje o 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede finančním institucím (+1,5 %) a energetickým společnostem (+1,4 %), a to především díky zveřejněné statistice produkce ropy za prosinec. OPEC v ní uvádí, že došlo k meziměsíčnímu poklesu produkce ropy o necelých 800 tisíc barelů denně na 30,8 milionu barelů. To, co ale trhy tlačí vzhůru, jsou především zprávy o probíhajících přípravných jednáních mezi Spojenými státy a Čínou na hlavní obchodní jednání v závěru týdne.

Evropské trhy se opět připojují ke globální pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,5 %. Mezi nejúspěšnější odvětví se řadí výrobci luxusního zboží (+1,5 %) a energetické společnosti (+1,2 %).

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity posílila o 1 %. Vítězem dne je jednoznačně likérka Stock Spirits se ziskem přes 3,6 %. Tu následuje finanční skupina Erste Group (+2,5 %) a mediální skupina CME (+1,8 %). Největší ztrátu, necelého procenta, utrpěla textilka PFNonwovens.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.