Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Pojišťovna České spořitelny odhalila pojistný podvod za miliony

Pojišťovna České spořitelny odhalila desítky pojistných událostí se znaky podvodného jednání. Do případu s fiktivně nahlášenými pojistnými událostmi jsou zapleteni poradci, lékaři i klienti. Organizovaná skupina se pokusila pojišťovnu připravit o miliony korun. Jde o největší případ v historii životní pojišťovny.

„Máme systém, který sleduje podezřelé okolnosti a vyhodnocuje nebezpečí vzniku možného pojistného podvodu. Ani tentokrát nás nezklamal,“ říká František Mareš, náměstek generálního ředitele Pojišťovny České spořitelny. „Podvodníci měli vše dokonale připravené a nezavdali nám pro podezírání mnoho důvodů. Proto i samotné odhalení rozvětvené organizované skupiny bylo složité.“

V září 2013 interní systém Pojišťovny České spořitelny zjistil, že u několika smluv životního pojištění došlo k podezřelému jednání. Další šetření ukázalo, že jde o organizovaný pojistný podvod, do kterého je zapojen poradce z Liberce se svojí ženou, několik lékařů z různých nemocnic působících po celé České republice, rehabilitační pracovníci a desítky klientů. Pojišťovna neprodleně informovala policii a následně upozornila také další pojišťovny.

 „Pardubičtí kriminalisté pracují s obrovským nasazením a jsem rád, že po 16 měsících od našeho oznámení nasbírali tolik důkazů, že mohli začít podezřelé stíhat. Spravedlnost následně bude v rukou soudů,“ dodává k současné situaci František Mareš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.