Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Pojišťovna Atradius slaví 20 let v České republice

Pojištění 19.06.2018 | 09:17 0 Komentářů

Česká pobočka pojišťovací společnosti Atradius byla založena před dvaceti lety. Od té doby se etablovala na místním trhu a stala se hnacím motorem pro celý region střední a východní Evropy.

Česká pobočka Atradius spatřila světlo světa v roce 1998, kdy získala licenci tehdy ještě pod německou pojišťovací společností Gerling. Hlavní osobností české pobočky se zanedlouho stala její současná generální ředitelka Markéta Stržínková, která stála i za pozdějším založením organizační složky společnosti Atradius Credit Insurance se sídlem v Nizozemí v roce 2004. Tuzemská pobočka byla tehdy první, která se od německé společnosti Gerling odpojila.

V roce 2017 hospodařila česká pobočka Atradius s tržbami 314 milionů korun. O rok dříve činil hospodářský výsledek před zdaněním 64 milionů korun, předepsané hrubé pojistné pak 287,5 milionu korun (podobně jako v roce 2015).

Klíčovou složkou podnikání společnosti Atradius je nejen pojišťování úvěrů, ale také poskytování rozsáhlého informačního systému obsahujícího analýzy a předpovědi vývoje trhů jednotlivých zemí, odvětvové analýzy nebo seznamy potenciálních rizik při obchodním kontaktu s určitým regionem. „I proto byl v roce 2017 spuštěn nový zákaznický online portál Atrium, který dokáže efektivně vyhledat odběratele, získat informace o jeho bonitě, ratingu, získat analýzu konkrétního odvětví v dané zemi nebo zadat žádost o pojistné krytí,“ vysvětluje Markéta Stržínková, generální ředitelka Atradius.

Od roku 2006 řídí česká pobočka Atradius strategické projekty v regionu východní Evropy. Na podzim 2017 posílilo pozici pojišťovny v tomto regionu otevření poboček v Bulharsku a Rumunsku, díky kterým může svým klientům poskytovat detailnější informace o kondici řady odvětví v těchto zemích. Otevření těchto poboček bylo součástí dlouhodobé strategie globálního růstu firmy. V roce 2016 rozšířil Atradius svůj dosah v Asii otevřením pobočky v Jižní Koreji, zároveň zvýraznil svoji přítomnost v Jižní Africe a dalších zemích regionu. Atradius také posílil svou pozici převzetím společnosti Graydon, přední úvěrové instituce v Nizozemí, Belgii a Velké Británii, stejně jako akvizicí 80% podílu portugalské společnosti Ignios. Od roku 2016 působí i na čínském trhu.

Oslava 20 let působení Atradius na tuzemském trhu se uskutečnila ve čtvrtek 14. června v objektu Staré čistírny odpadních vod v pražské Bubenči. Jako hosté vystoupili britský vědec žijící v Česku Michael Londesborough – popularizátor vědy, moderátor pořadu PORT v České televizi a předseda Rady Ústavu anorganické chemie Akademie věd ČR a vicemistr světa v hudebním loopingu a dvojnásobný mistr ČR v beatboxu En.Dru.

Tisková zpráva: Atradius

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.