Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Pojišťovna Atradius se spojila s Crédito y Caución. Získala tak zkušenosti jedničky na španělském trhu

Pojištění 10.01.2017 | 18:58 0 Komentářů

Světová dvojka v oblasti pojištění pohledávek změnila k 30. prosinci 2016 své jméno. Důvodem je přeshraniční fúze Atradius se sesterskou Crédito y Caución, díky které se pojišťovna může nově opírat nejen o působení v dosavadních pěti desítkách zemí, ale také o rozsáhlé zkušenosti z trhů Pyrenejského poloostrova a Latinské Ameriky. Klienti pojišťovny Atradius nezaznamenají v souvislosti
s chystanou fúzí žádnou změnu – jejich smlouvy zůstávají v platnosti a nezmění se ani služby, které pojišťovna nabízí. Společnost byla přejmenována na Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, bude ale ve svém fungování pokračovat pod původními názvy Atradius a Crédito y Caución.

Fúze dvou evropských pojišťoven je spojena s převodem pojistného kmene, tzn. převodem práv a povinností podle pojistných smluv uzavřených společnostmi Atradius Credit Insurance (ACI), respektive její organizační složky ACI Česká republika. Sloučením se společností Atradius vstoupila Crédito y Caución přímo na český trh. Nový název společnosti je ale pro její klienty zřejmě jedinou viditelnou změnou. Fúze se jinak nedotkne fungování ani kvality a rozsahu poskytovaných služeb pojišťovny.

Fúze je dlouhodobě plánovaným krokem a transformovaná organizační struktura umožní společnosti Atradius především zjednodušit fungování dvou evropských pojišťoven poskytujících služby v různých regulatorních prostředích. Dále také umožní zvýšit efektivitu poskytování našich služeb zákazníkům na globálním trhu úvěrového pojišťovnictví, komentuje Markéta Stržínková, vedoucí organizační složky Atradius Česká republika.

Přístup do nástrojů ani standard zákaznického servisu se nemění

V důsledku fúze nedochází žádné změně zákaznického servisu, který dosud Atradius svým klientům poskytoval. V platnosti zůstávají dosavadní označení smluv i další údaje, stejně jako forma kontaktu s pojišťovnou a přístupy do nástrojů Serv@Net a Atradius Insights. Uzavřené pojistné smlouvy jsou nadále platné a účinné, tj. podstata a rozsah práv a povinností (včetně rozsahu pojištění a pojistných podmínek) upravených v pojistných smlouvách nedozná v důsledku fúze žádných změn, doplňuje ředitelka zákaznického servisu Atradius Kateřina Nováková.

Atradius má za sebou úspěšný rok

Rok 2016 byl pro Atradius úspěšným zejména z hlediska expanze na evropské i mimoevropské trhy. V polovině roku 2016 rozšířila pojišťovna své působení na významné asijské a africké trhy, když nejprve získala licenci na podnikání v Jižní Koreji, následně pak v Jihoafrické republice odkoupila 25% podíl v Credit Guarantee Insurance Corporation of Africa Ltd – jedné z předních společností poskytujících pojištění pohledávek v afrických zemích.

V září tohoto roku pak Atradius oznámil, že získala 55% podíl ve společnosti Graydon Holding N.V. – předním světovém poskytovateli hospodářských informací. Díky této akvizici se tak stal jejím výhradním akcionářem. Společnost Graydon patří mezi lídry v oblasti poskytování hospodářských informací v Nizozemí, Belgii a ve Velké Británii a dále nabízí služby v oblasti pojištění pohledávek, poskytování záruk, jednání v souladu s právními předpisy, marketingu a vymáhání pohledávek. Na konci srpna také Atradius prohloubil strategickou spolupráci s jihoafrickou společností CGIC.

Credito y Caución je jedničkou na španělském trhu

Crédito y Caución byla založena již v roce 1929. Od té doby je lídrem na španělském trhu pojištění pohledávek, kde v současnosti kontroluje přibližně 50% podíl. Od roku 1997 působí v Portugalsku, kde je dvojkou na tamním trhu, a v současnosti disponuje rovněž pobočkami v Brazílii. Na mezinárodním poli již dlouhodobě se společností Atradius spolupracuje, když působí jako její představitel pro španělský, portugalský a brazilský trh.

Tisková zpráva: Atradius

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.