Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Po včerejší vlně růstu dnes přichází útlum

Investice 26.02.2019 | 20:37 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování různorodě. Index Dow Jones ztrácí 0,1 %, S&P 500 se pohybuje na úrovni včerejší zavírací ceny a technologický Nasdaq posiluje o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe daří technologickým firmám, které posilují o 0,3 %. Protipólem jim jsou zpracovatelé komodit se ztrátou 0,3 %. Pozornost investorů se ve Spojených státech dnes soustředí na projev prezidenta Fedu Jeroma Powella k měnové politice.

Vývoj na evropských trzích je dnes vcelku optimistický. Ráno trhy zahájily se ztrátami, které v průběhu dne vymazaly, a dostaly se až do ziskové oblasti. Hlavní index Stoxx 600 aktuálně posiluje o 0,3 %. Daří se většině sektorů, přičemž nejlépe jsou na tom výrobci luxusního zboží se ziskem 0,6 %.

Pražská burza dnes za silně podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,5 %. Největším propadlíkem se stala textilka PFNonwovens se ztrátou 4,2 %. Po několika dnech výrazného růstu dnes korigovala cena akcií mediální skupiny CME. Její akcie ze své hodnoty odepsaly 1,9 %. Úspěšně dnešek zakončil technologický Avast (+0,6 %) či likérka Stock Spirits (+0,5 %).

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.