Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Po předchozích růstech dnes většina trhů mírně koriguje

Investice 02.04.2019 | 17:23 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování mírnou korekcí po včerejším silném úvodu kvartálu. Index Dow Jones oslabuje o 0,3 %, S&P 500 ztrácí 0,1 % a technologický Nasdaq se pohybuje na úrovni včerejších zavíracích cen.

V rámci širšího indexu S&P 500 nejvíce klesají ceny akcií výrobců nezbytného zboží, a to o 0,5 %. Na opačné straně nejlépe do dnešního dne vstoupili zpracovatelé komodit (+0,3 %). Evropské trhy dnes výjimečně nejdou ruku v ruce s těmi americkými, a mírně rostou. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,4 %. Daří se všem sektorům s tím, že nejvíce rostou akcie finančních institucí (+1,2 %).

Pražská burza dnes za průměrné obchodní aktivity oslabila o 0,3 %. Propadlíkem se stala  likérka Stock Spirits se ztrátou 2,4 %. Následoval ji Avast (-1,7%) a mediální skupina CME (-1,2 %), která tak dnes koriguje svůj výrazný růst z předchozích dnů. Dařilo se pojišťovně VIG (+1 %) či textilce PFNonwovens (+0,8 %), ke které jsme včera vydali aktualizovanou analýzu s nákupním doporučením a cílovou cenou 924 CZK na akcii.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.