Sobota 11. července. Svátek má Olga.

Plány Číny na vyšší investice do infrastruktury pomohly akciím k ziskům

Investice 11.06.2019 | 19:25 0 Komentářů

Na globálních akciových trzích přetrvával i v průběhu úterní seance optimismus. Evropský akciový index v odpoledních hodinách roste o 0,8 %. Nejvíce se daří těžařům a zpracovatelům komodit, jejichž akcie si připisují 1,9 %. Ty reagují na rostoucí ceny železné rudy a dalších komodit, které zdražují na oznámení, že Čína plánuje podpořit investice do výstavby infrastruktury.

Přes jedno procento si ale připisují i akcie informačních technologií, farmacií, prodejců dlouhodobého spotřebního zboží nebo průmyslových podniků. S červenou nulou končí obchodování utility. V ziscích odstartovaly i americké akcie. V úvodní hodině si polepšily o zhruba 0,4 %.

Pražský parket přidal čtvrt procenta. Hlavní zásluhu na tomto výsledku měly akcie Erste (+1,1 %) a ČEZ (+0,8 %). Třetí příčku na stupni vítězů doplnila mediální skupina CME (+0,2 %). Naopak největším propadlíkem se staly akcie Kofoly, které přišly o 0,7 %. Objem obchodů v hlavní části dne byl opět podprůměrný, když podobně jako včera byla zobchodována pouze polovina průměrného ročního objemu.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.