Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Pioneer Investments má nového člena All-Star týmu

Akciový fond Pioneer All-Star Selection, který v červnu rozšířil rodinu českých fondů skupiny Pioneer Investments, nabízí investici do vybraných „hvězdných“ fondů prvotřídních světových správců. Představuje atraktivní investiční příležitost zejména pro investory orientované na dynamičtější portfolio a delší časový horizont. Fond je k dispozici ve dvou variantách – jak pro retailové investory (třída A), tak pro investory institucionální (třída I). Do třídy fondu pro drobné investory je možné investovat jednorázově i pravidelně již od 500 korun měsíčně.  

„Pioneer All-Star Selection představuje zajímavou investiční alternativu pro dlouhodobé investory, kteří preferují investici v českých korunách, a přitom si nechtějí složitě sestavovat dynamické portfolio. Díky novému fondu mohou v rámci jediného portfolia investovat do vícero akciových fondů předních světových správců,“ říká Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR, a dodává: „Vzhledem k pestré skladbě portfolia tento fond zároveň patří mezi základní stavební kameny našeho nového programu životního cyklu RENTIER 3S.“

Pioneer All-Star Selection nabízí investici do diverzifikovaného portfolia „hvězdných“ zahraničních akciových fondů spravovaných prvotřídními světovými správci, jako jsou JP Morgan, Blackrock, Franklin Templeton, Pioneer Investments, Goldman Sachs či Vontobel. Cílem fondu je dosáhnout kapitálového zhodnocení majetku ve fondu investováním převážně do diverzifikovaného portfolia akciových investičních fondů při dosažení lepší likvidity, nižšího rizika a vyšší diverzifikace než při individuálních investicích.   

Portfolio Pioneer All-Star Selection je koncipováno pro zhodnocení investice v českých korunách v dlouhodobém investičním horizontu. Fond tak nemusí být vhodný pro investora, který zamýšlí získat investované peněžní prostředky zpět v době kratší než sedm let.

Portfolio manažerem nového českého fondu je Petr Zajíc, který je od počátku roku 2009 členem týmu portfolio manažerů ve Vídni. Na jeho správě spolupracuje s Thomasem Wehingerem, členem týmu pro smíšené strategie v rámci oddělení pro institucionální portfolio management.

Celková hodnota aktiv pod správou za obě třídy fondu Pioneer All-Star Selection přesáhla k 25. červenci sumu 141 milionů korun.

České fondy Pioneer Investments jsou podílové fondy s různými investičním zaměřením, od konzervativních po dynamické strategie. Lze do nich investovat jak jednorázově, tak i pravidelně prostřednictvím programu RYTMUS. Investiční měnou je ve všech případech česká koruna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.