Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Pioneer Funds – European Equity Target Income překročil v ČR hranici jedné miliardy korun pod správou

Lucemburský podfond Pioneer Funds – European Equity Target Income v ČR dosáhl letos v květnu objemu aktiv pod správou ve výši 1,28 miliardy korun. Českým investorům je tento úspěšný evropský akciový podfond dostupný jak v reinvestičních, tak v dividendových třídách (v měnově zajištěné korunové třídě s výplatou dividend, v eurové třídě s výplatou dividend, v eurové reinvestiční třídě a také v reinvestiční korunové třídě). Pioneer Funds – European Equity Target Income je dlouhodobě jedním z nejprodávanějších fondů skupiny Pioneer Investments v České republice. Od svého založení každoročně překonává stanovený cíl a v případě primární třídy v EUR vyplácí dividendu přesahující hranici 7 %.

Hlavním cílem fondů typu target income je generování nadprůměrných dividendových výnosů prostřednictvím aktivního investičního přístupu, při současném zachování obezřetného řízení volatility portfolia. Pioneer Funds – European Equity Target Income je zaměřen na velké evropské společnosti vyplácející vysokou dividendu a v předchozích letech vždy dosahoval vyšších než cílovaných dividendových výnosů. Díky své konzistentně dobré výkonnosti patří mezi naše nejprodávanější fondy a stal se také hlavním tahákem naší letošní marketingové kampaně,“ uvedl Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR.

Vývoj výplaty dividend v EUR

Rok

Cílovaná dividenda

Skutečná dividenda

2012

6 %

7,3 %

2013

7 %

7,5 %

2014

7 %

7,3 %

2015

7 %

 

 

 

 

 

 

Pozn: Cílovaná dividenda pro rok 2015 pro CZK třídu fondu je 6%.

Zdroj: Pioneer Investments, data platná pro třídu A, EUR, distribuující pololetně. Cílová dividenda je stanovována na roční bázi. Může být překonána, nebo nemusí byt dosažena a neměla by být chápána jako garance. Dividenda je vyplácena pololetně. Skutečně dosažená výše dividend se může výrazně lišit od předpovědi (také směrem dolů), zvláště v obdobích se zvýšenou fluktuací trhu. Minulá výkonnost negarantuje ani není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků. Výkonnost fondu také v neposlední řadě závisí na tržních trendech a podléhá fluktuacím. Může tedy snížit celkový výnos fondu a může také vést k zápornému celkovému výnosu. 

Investiční charakteristika podfondu Pioneer Funds – European Equity Target Income 

Podfond, který byl na trh uveden v listopadu 2011, dosahuje významných výnosů a vysokých dividend kombinací akciového portfolia kladoucího důraz jak na dividendový růst, tak na růst kapitálu a využití opčních strategií. Portfolio dosahuje výnosů a generuje vysoký příjem pomocí netradičních zdrojů příjmů i v prostředí, v němž je dosažení zisku klasickými metodami velmi složité. Podfond investuje alespoň 75 % do akciových a s akciemi souvisejících nástrojů vydaných společnostmi, které sídlí v EU.

Podfond řídí tým zkušených portfolio manažerů ve složení Karl Huber a Thomas Radinger, z mnichovské kanceláře Pioneer Investments.

Pioneer Funds – European Equity Target Income nabízí:
  

  • zajímavou alternativu pro klienty, kteří hledají v prostředí nízkých úrokových sazeb produkt s vyšším výnosem,

  • pololetní výplatu dividend,

  • využití opčních strategií pro dodatečný příjem a snížení volatility,

  • portfolio, které prokázalo svou odolnost vůči poklesu trhu.

    Více informací o podfondu Pioneer Funds – European  Equity Target Income a o podmínkách investování naleznete na webových stránkách skupiny Pioneer Investments v ČR www.pioneerinvestments.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.