CZK/€ 25.155 -0,32%

CZK/$ 23.470 -0,62%

CZK/£ 29.361 -0,01%

CZK/CHF 25.687 -0,48%

08. 06. 2021

0 komentářů

Photon Energy Group se podílí na navýšení kapitálu o 678 milionů korun do společnosti RayGen

 

Photon Energy N.V. (WSE & PSE: PEN, FSX: A1T9KW) (dále jen „Photon Energy Group“ nebo „společnost“) nizozemská společnost s českými kořeny poskytující integrovaná a inovativní řešení pro solární energii a úpravu vody po celém světě dnes oznámila, že se podílí na navýšení kapitálu (v rámci financování Series C)  o 42 milionů AUD (678 milionů CZK) do melbournské technologické společnosti RayGen Resources Pty Ltd (dále jen „RayGen“) vyvíjející inovativní projekty v oblasti výroby a ukládání solární energie.

Loading



 

Financování zahrnuje 27 milionů AUD (436 milionů CZK) strategických investic společností AGL, Schlumberger New Energy a Chevron Technology Ventures, spolu s dalšími novými i stávajícími investory, včetně Photon Energy Group. 15 milionů AUD (242 milionů CZK) grantového financování doplnila ARENA. Photon Energy Group zainvestovala do australské společnosti RayGen poprvé v dubnu 2020, kdy s ní také uzavřela strategické partnerství a připojila se tak k dalším investorům společnosti.

Photon Energy ve společných projektech s RayGen působí jako partner při vývoji projektů, zajišťuje výstavbu a tam, kde je to vhodné působí také jako kapitálový investor. Nejnovější investice Photon Energy Group do společnosti RayGen činí 3 miliony AUD (48 milionů CZK), při zachování stávajícího 9% podílu.

RayGen hodlá použít finanční prostředky získané v rámci tohoto financování na výstavbu, připojení a provoz své první solární elektrárny RayGen Power Plant Carwarp (RPPC) s kapacitou 50 MWh. Společnost AGL bude odběratelem energie z této elektrány a spolupracuje na studii proveditelnosti implementace technologie RayGen na své elektrárně Liddell. Prostředky budou také použity na návrh a výstavbu nové výrobní linky modulů o výkonu 100 MW ročně (rozšíření stávající kapacity z 25 MW na 125 MW ročně), stejně jako na umožnění vývoje projektů o výkonu 1 GWh+.

Ve svých řešeních výroby a skladování solární energie integruje společnost RayGen svoji patentovanou technologii PV Ultra – kogenerační koncentrovanou fotovoltaickou výrobu energie s patentovaným elektrotermálním úložistěm, které spojuje akumulaci tepelné energie ve vodním rezervoáru, organický Rankin Clausiův cyklus pohánění turbíny a průmyslové chladiče. Technologie PV Ultra je úspěšně v provozu již šest let v zařízení RayGen ve městě Newbridge ve státě Victoria.

REKLAMA

„Jsme nadšení, že se můžeme zúčastnit dalšího investičního kola, kdy společnost RayGen řeší problém nestálosti obnovitelné energie touto průlomovou dlouhodobou technologií skladování solární energie,“ řekl Michael Gartner, provozní ředitel společnosti Photon Energy Australia a technický ředitel společnosti Photon Energy Group. „Těší nás, že se tohoto kola budeme moci účastnit spolu s investory, jako jsou AGL Energy, Schlumberger New Energy a Chevron Technology Ventures, což potvrzuje správnost naší počáteční investice a jsme přesvědčeni, že zajištěné financování pomůže společnosti RayGen realizovat jejich zajímavé projekty.“

„Máme radost, že obdržíme následnou investici od společnosti Photon Energy, se kterou sdílíme vizi urychlení přechodu na obnovitelnou energii pomocí vysoce inovativní technologie výroby a skladování solární energie RayGen,“ uvedl Richard Payne, generální ředitel společnosti RayGen. „Strategické partnerství se společností Photon Energy je zásadní pro uvedení našeho produktu na rychle rostoucí celosvětový trh.“

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Do čeho investovat v době války?

Může se zdát, že mezi rizikem a nejistotou je pouze minimální rozdíl, ale není tomu tak. Riziko znamená, že lze na základě přiměřeného datového vzorku vyčíslit pravděpodobnost, zatímco v případě nejistoty je podobná kvantifikace nemožná. Geopolitické události se ze své podstaty pojí s nejistotou a mají širší paletu neznámých […]

Text: Redakce

25. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *