Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Pět tipů, jak si úspěšně přivydělávat pokerem

08.11.2012 | 14:46 0 Komentářů

V České republice přibývá lidí, kteří nacházejí v pokeru zajímavou formu přivýdělku. Do hry se totiž můžete zapojit i s třemi stovkami. Výhry se pak pohybují až v řádech desítek tisíc korun. Jestliže však chcete být v turnajích dlouhodobě úspěšní, vyplatí se vám dodržovat několik základních pravidel finanční gramotnosti. Tyto zásady platí pro oblast osobních financí zrovna tak, jako ve světě pokeru.

Začněte pravidelným tréninkem a studiem
Pokud chcete být v pokeru dobří a vydělat si nějaké peníze, zkuste nejprve trénovat a zdokonalovat svoji hru. Hrajte nejdříve s přáteli při „nízkých rekreačních vkladech,“ sbírejte zkušenosti a hodně se učte: vedle školy pokeru, která funguje v pražském Casinu Ambassador, se nabízí také četba knih nebo nejrůznější výuková videa, která jsou dostupná na internetu. Vyplatí se také domácí studium psychologie pokeru. Zejména pak oblastí, které se zabývají například řečí těla, blufováním nebo osobnostní typologií hráčů.

Vytvořte si finanční management
„Jestliže jste v pokeru postoupili na takovou úroveň, že jste ochotni do hry vkládat peníze a měřit své síly v opravdových turnajích, začněte budovat svůj „finanční management.“ Odstartujte tím, že si nastavíte svůj osobní bankroll, tedy celkový objem peněz, které jste ochotni do pokerových turnajů investovat,“ doporučuje Adéla Pecháčková, vycházející hvězda ženského pokeru. Samozřejmě musíte vzít v potaz i riziko případné prohry, kdy o část peněz nebo dokonce o celou sumu přijdete. „V závislosti na své finanční situaci si proto vyčleňte takový obnos, který můžete postrádat, aniž by to ohrozilo fungování vaší domácnosti,“ dodává úspěšná hráčka pokeru, která se touto karetní hrou živí.

Nastavte si limit pro výši vkladu
Součástí „finančního managementu“ je nastavení limitu vašeho vkladu do hry, tak zvaného buy-inu. Tato částka by neměla být vyšší než 5 % celkového objemu vašich finančních prostředků, tedy bankrollu. Nevstupujte do turnajů, které by pro vás mohly v okamžiku prohry představovat nadměrnou finanční zátěž a zacházejte s bankrollem uvážlivě. „Snažte se postupně navyšovat jeho objem a naučte se vnímat tuto sumu peněz jako nezávislý investiční prostředek. Část peněz, které vyhrajete, proto vždy převádějte na účet bankrollu. Pokuste se co nejméně míchat finance určené pro hru s penězi, které máte vyhrazené pro financování vašich pravidelných životních výdajů,“ doporučuje Adéla Pecháčková, která v pražském Casinu Ambassador vyučuje ve Škole pokeru.

Štěstí ve hře berte s chladným nadhledem
I když to s pokerem myslíte vážně a začalo se vám nadmíru dařit, nespoléhejte se na to, že tomu tak bude vždy. Štěstí hraje v pokeru zhruba třicetiprocentní roli, je to nestálý faktor. Vyjádřeno mírou pravděpodobnosti, prohrajete zhruba každou pátou hru, ať už jste sebelepší hráč. Nenechte se bezhlavě zlákat myšlenkou na opuštění vašeho hlavního zaměstnání, ačkoli je to lákavé. Zachovejte si chladnou hlavu a nebuďte impulzivní. Už příští měsíc můžete začít výrazně prohrávat, dostanete se pod silný psychický tlak, což může být příčinou dalších a dalších proher. I z tohoto důvodu je dobré znovu připomenout předchozí bod, tedy promyšlené budování bankrollu, který představuje účinný záchranný polštář pro období, kdy se prostě nedaří. Používejte zdravý rozum.

Promyslete herní strategii
Pokud budete hrát poker pravidelně, měli byste si promyslet vaši dlouhodobou herní strategii. S ohledem na vaše životní okolnosti si ujasněte, jak moc jste ochotni riskovat. Tomu uzpůsobte styl hry. Hráči, kteří hrají agresivně, samozřejmě vyhrávají více peněz. Na druhou stranu se ale musí vyrovnávat s vyšší mírou rizika. „Jako dobrý základ je nejlepší zlatá střední cesta, kdy budete hrát spíše konzervativně a méně blufovat. Není to špatná strategie. Martin Staszko vyznává podobný styl hry a z jednoho prestižního turnaje v Las Vegas si přivezl 98 milionů korun, což je více než silná inspirace,“ uzavírá hračka pokeru Adéla Pecháčková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.