Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Páteční bouře na trzích zkazí investorům víkend

Investice 26.10.2018 | 18:31 0 Komentářů

Americké akciové burzy zahajují dnešní obchodování v červených číslech. Ani velmi solidní hodnoty HDP za třetí kvartál nedokázaly předčít zklamání z hospodářských výsledků firem. HDP vzrostl o 3,5 %, zatímco trh očekával růst 3,3 %.

Velkým zklamáním pro trhy byly například výsledky Amazonu, který nenaplnil očekávání v oblasti tržeb, a tak jeho akcie padají o více jak 8 %. Průmyslový Dow Jones klesá o 1,4 %, S&P 500 padá o 2,1 % a technologický Nasdaq odepisuje dokonce 2,7 %. Nedaří se ani jednomu sektoru, když jejich ztráty se pohybují do výše až 3,9 % v případě výrobců luxusního zboží. Padají také telekomunikační (-2,9 %) či technologické firmy (-2,3 %).

Evropské trhy podlehly globální negativní náladě. Hlavní index Stoxx 600 tak oslabuje o 1,4 %. Stejně jako ve Spojených státech i zde jsou všechna odvětví ve ztrátách ve výši až 2,4 % v případě telekomunikačních firem. Ty jsou následované technologickými firmami, jejich akcie klesají o 2,1 %.

Pražská burza dnes za podprůměrné aktivity oslabila o celá dvě procenta. Nejhlubší ztrátu utrpěla mediální skupina CME (-4,8 %), která byla zasažena dnešními výprodeji ve Spojených státech. Přes 3,6 % ztratil Avast a trojici poražených doplnila Moneta Money Bank se ztrátou 2,7 %. Nejlépe dnes dopadla textilka PFNonwovens, a i tak si odnáší ztrátu 0,2 %. Současně jsme dnes k PFNonwovens vydali novou analýzu.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.