CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.663 -0,22%

CZK/£ 29.501 -0,13%

CZK/CHF 26.030 +0,03%

04. 06. 2019

0 komentářů

Subjekty:

Partnerství společností Visa a Currencycloud mění přeshraniční platby i placení na cestách

 

Společnosti Visa a Currencycloud, platební platforma pro velké podniky, dnes oznámily uzavření partnerství s cílem dále inovovat přeshraniční platby a placení na cestách. Dohoda jde ruku v ruce s misí společnosti Visa – pomáhat lidem platit digitálně bezpečně a pohodlně doma i na cestách.

Loading



 

Klienti Visa, bankovní a fintech partneři nyní mají možnost využívat platební cloudovou platformu Curencycloud a nabídnout svým zákazníkům žádané služby jako jsou multiměnové peněženky a upozornění o mezinárodních platbách v reálném čase. Uživatelé karet Visa budou moct spravovat své cestovní náklady s větší přehledností a kontrolou.

V současné době je každá pátá transakce přeshraniční, ať už pochází od cestujícího uživatele nebo z nákupů na zahraničních e-shopech,“ říká Charlotte Hogg, výkonná ředitelka Visa pro Evropu. Cílem je pomoci našim klientům naplnit rostoucí nároky na rychlé, jednoduché a pohodlnější přeshraniční platby a zároveň zjednodušit držitelům karet Visa hospodaření s penězi na cestách. Naše partnerství s Currencycloud představuje inovativní, konkurenceschopné a zcela digitální řešení, které ve výsledku dává zákazníkům větší kontrolu nad digitálními platbami – domácími i zahraničními“.

Currencycloud vznikl, aby zbavil zahraniční platby zbytečné složitosti,říká Mike Laven, výkonný ředitel Currencycloud.V dnešním propojeném světě banky čelí rostoucímu tlaku na zlepšování uživatelského zážitku a díky partnerství s Visou toho snadno docílíme. Naše technologická API rozhraní mají transakce pod kontrolou a v kombinaci s dobrým jménem společnosti Visa umožní novým zákazníkům užívat si lepšího zážitku z placení v zahraničí.“

Trh se zahraničními platbami stále roste. Dle odhadů do roku 2020 dosáhne hodnota přeshraničního e-ommerce 900 miliard dolarů, tedy více než jedné pětiny celkového světového e-commerce trhu.[1] Partnerství společností Visa a Currencycloud se zaměří na odstraňování bariér při platbách v zahraničí, zejména ve smyslu základních otázek: kdy, kde a jak mohou uživatelé platit. Držitelé karet Visa tudíž mohou platební funkce využívat s klidem také na cestách.

REKLAMA

Platforma společnosti Currencycloud je otevřená vývojářům a partnerství se primárně týká toho, jak ji zpřístupnit, aby bylo možné si předem pořídit vhodnou měnu na cestování a dostávat upozornění na směnné kurzy při použití karty Visa v cizině.

Jedná se o nejnovější spolupráci Visa s inovátorskou firmou na poli plateb. Jakožto globální technologická platební společnost, Visa neustále sleduje technologie všeho druhu – zvláště ty s potenciálem posouvat úroveň digitálních plateb pro jejich klienty a zákazníky. Visa také nedávno oznámila investiční spolupráce, mimo jiné se společnostmi Minna Technologies, Bankable, Klarna a solarisBank.

[1] McKinsey, Vize budoucnosti přeshraničních plateb (2018)

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Fintech se těší oblibě investorů

Zdroj: Pixabay.com S rostoucí popularitou aplikací, a téměř jejich nezbytností k běžnému žití, se mění i finanční svět. Mění se také investice. To, co dříve možná bylo technologickým výstřelkem a libůstkou, je dnes zavedenou službou. Jednoduše řečeno, fintech se i mezi investory stává mainstreamem. 

Text: Karel Pučelík

26. 07. 2021

Platební karty - VISA a MasterCard

Na návštěvě zákulisí placení kartami

Platební karty představují instrument umožňující platit a vybírat hotovost. Co se děje na pozadí placení kartami? Jak pozná terminál obchodníka, že platba je krytá? Kteří hráči vystupují v zákulisí mezinárodního systému platebních karet? 

Text: Radovan Novotný

09. 10. 2019

Platební karty - VISA a MasterCard

Vyznáte se v platebních kartách?

Platební karty jsou nástroje určené k bezhotovostním platbám, které jsou vydávány fyzickým a právnickým osobám nejčastěji bankou. Bezhotovostní platbou se rozumí oprávněné čerpání placené částky z účtu držitele (majitele) karty. Platební karta umožňuje držiteli bezhotovostní platby na účet prodejce nebo poskytovatele služby za koupené zboží, výběr hotovosti […]

Text: David Krůta

03. 05. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *