Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Panda dluhopisy: Polsko vydává první dluhopisy v RMB měně pro čínský trh

Banka HSBC Polsko dnes začala spoluorganizovat historicky první emisi polských vládních dluhopisů denominovaných v čínské měně. Polsko je tak první evropskou zemí vydávající tento druh cenných papírů, které jsou známé také pod názvem „panda dluhopisy“.

Emise dluhopisů umožňuje Polsku diverzifikovat zdroje financování a dává čínským investorům možnost udělat to samé u jejch portfolií. To dokazuje rostoucí význam RMB měny jako globální investiční měny. Tato transakce je milníkem ve vytváření pevnějších vazeb mezi polským a čínským finančním trhem a měla by podpořit další rozvoj spolupráce mezi finančními institucemi obou zemí.

Michal H. Mrożek, generální ředitel HSBC Bank Polsko, řekl: „HSBC je hrdá na to, že hraje zásadní roli v této významné transakci. V návaznosti na rok 2011, kdy jsme začali nabízet RMB produkty pro korporátní klienty, je to další klíčový krok k internacionalizaci čínského jüanu a měna se tak dostává přímo do Polska. Zaznamenáváme zvýšený zájem jak mezi polskými klienty, kteří podnikají s čínskými společnostmi, tak naopak i u čínských podniků a mezinárodních investorů přicházejících do Polska. “

Michael Hordley, generální ředitel HSBC Bank plc – pobočka Praha, dodává: „Skutečnost, že Polsko vydalo svou první emisi RMB dluhopisů ukazuje, že čínská měna je ve střední a východní Evropě stále důležitější. Je nyní využívána nejen podniky, které podnikají v Číně nebo čínskými investory přicházejícími do našeho regionu, ale také vládami na financování svých výpůjčních potřeb. Vzhledem k tomu, jak pokročil projekt “Nové hedvábné stezky” usnadňující obchod a kapitálové toky, čínská měna bude nadále posilovat svou pozici. Zaznamenáváme zvýšený zájem našich klientů o RMB měnu. I když je to zde stále spíše okrajová měna, její využití ve Střední a Východní Evropě bude bezpochyby nadále umožňovat další sbližování mezi Čínou a Českou republiku.“

HSBC má v Číně silné kořeny a stala se průkopníkem v internacionalizaci RMB měny od jejího založení v roce 2009. V České republice působí po dobu 20 let a byla jednou z prvních bank poskytujících služby v RMB měně pro místní společnosti (od roku 2011). Prokazatelně se osvědčilo, že díky svému lokálnímu zastoupení v České republice i Číně má HSBC dobrou pozici na podporu dalšího růstu obchodního a investičního koridoru mezi těmito dvěma zeměmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.