Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Palmer Capital navyšuje spravovaná aktiva o 232 mil. euro akvizicí MEI

Investice 01.03.2012 | 12:28 0 Komentářů

Palmer Capital, anglicko-německý specialista na investice do nemovitostí s aktivy v hodnotě 1 miliardy euro, převzal řízení společnosti Middle Europe Investments NV (MEI), což je nizozemský správce fondu s portfoliem komerčních nemovitostí v České a Slovenské republice s majetkem v hodnotě 232 milionů euro.

Jde převážně o středně velké kancelářské a obchodní prostory pronajaté malým a středním podnikům. Investoři MEI očekávají, že odborné znalosti společnosti Palmer v  oblasti zvýšení efektivity fungování nemovitostních fondů, zvýší výnosy celého portfolia MEI.

Alex Price, výkonný ředitel společnosti Palmer Capital, vidí v akvizici posílení postavení společnosti jako vedoucího realitního správce fondů ve střední a východní Evropě: „Naším hlavním úkolem je najít příležitosti, v nichž lze zvýšit hodnotu prostřednictvím odborného vedení. Máme dostatečný rozvojový kapitál pro investice do zajímavých projektů a vidíme mnoho příležitostí pro naše týmové schopnosti, jak vytvářet hodnoty v současné situaci na realitním trhu v regionu.“

Palmer Capital zaměstná 27 pracovníků z MEI. Ti se připojí ke stávajícím realitním profesionálům společnosti Palmer, kteří sídlí v Mnichově, Berlíně a Praze, a rozšíří evropskou síť společnosti tak, že bude pokrývat také Nizozemsko, Rusko, Bulharsko a Rumunsko.

Guy Barker, generální ředitel evropské Palmer Capital, očekává, že akvizice otevře nové zdroje financování pro společnost v Nizozemsku: „Portfolio MEI má dobré základy. S profesionálním přístupem mají nemovitostní fondy potenciál produkovat velmi atraktivní návratnost příjmů; vidíme tuto akvizici jako příležitost ukázat schopnosti Palmer Capital na důležitých holandských kapitálových trzích“.

Ben Maudling, šéf Palmer Capital pro region střední a východní Evropy, si myslí, že nemovitostní portfolio je dobře přizpůsobeno potřebám současné ekonomické situace: „Jedná se o dobře postavené, vysoce praktické kanceláře a komerční prostory – ideální pro potřeby malých a středních podniků. Máme co nabídnout nájemcům v sektoru malých a středních podniků a to je oblast, v níž většina expertů očekává růst v průběhu příštích tří až pěti let.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.