Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Otevřený dopis společnosti Centrum dluhopisů s.r.o.

Investice 15.05.2019 | 10:10 5 Komentářů

Vážení,

naše společnost Centrum dluhopisů s.r.o., dlouhodobě provozující inzertní portál www.dluhopisy.cz (dále jen „Společnost“), se na Vás obrací prostřednictvím tohoto otevřeného dopisu zejména v souvislosti s nedávnou činností a aktivitou Vašeho serveru www.rizikovedluhopisy.cz (dále jen „rizikovedluhopisy.cz“), která se Společnosti bezprostředně dotýká a do jisté míry také poškozuje.

Rizikovedluhopisy.cz již delší dobu zveřejňují, případně šíří o naší Společnosti nepravdivé, nebo hrubě zkreslující informace, navozující dojem, že by snad naše Společnost měla zodpovídat či se podílet na jednání některých emitentů dluhopisů jako např. SEDMA Praha, spol. s r.o., Sponge Factory Czech s.r.o. nebo Triload Invest s.r.o.

Svými vyjádřeními se server rizikovedluhopisy.cz dopouští (možná i úmyslně) nesprávných myšlenkových zkratek, které zasahují do našeho dobrého jména a pověsti, a které mohou vést k odpovědnosti ať už za způsobenou škodu či dokonce odpovědnosti trestněprávní.

Nutno navíc podotknut, že rizikovedluhopisy.cz veškeré informace a prohlášení sděluje zcela anonymně, bez uvedení autorů jednotlivých článků či prohlášení. Zástupci serveru rizikovedluhopisy.cz nás navíc nikdy nekontaktovali, aby si své domněnky ověřili. V mnoha případech tak šíří nepodložená, neověřená a nepravdivá tvrzení.

Naše Společnost přitom nesnadnou situaci investorů v případě problémů řeší s výraznou aktivitou a razancí od prvních momentů poukazujících na možné podezřelé okolnosti.

V souvislosti se společností Sponge Factory Czech s.r.o. o tom svědčí i v nedávné době podané trestní oznámení a v souvislosti se společností SEDMA Praha, spol. s r.o. podání insolvenčního návrhu, v rámci kterého (kromě jiného) uhradila naše Společnost i povinnou zálohu na náklady insolvenčního řízení ve výši 50.000,- Kč, kterou by jinak musel uhradit investor (příp. jiná osoba), který by insolvenční návrh podával.

Co se týče společnosti Triload Invest s.r.o. uvádíme, že naše Společnost nebyla jediná, prostřednictvím které Triload Invest s.r.o. inzerovala své dluhopisy, jak se snaží vzbudit dojem rizikovedluhopisy.cz, když ve svých vyjádřeních opakovaně uvádějí, že emise této společnosti byly v „režii“ našeho serveru. Stačí nahlédnout na inzertní portál www.ceskedluhopisy.cz provozovaný společností České dluhopisové tržiště s.r.o., kde lze jednoduše zjistit, že dluhopisy společnosti Triload Invest s.r.o. jsou inzerovány i jinými webovými portály. Rizikovedluhopisy.cz z nám neznámých důvodů tedy naši Společnost hrubě poškozují, případně uvádějí ohledně ní nesprávné či zkreslené informace.

Zarážející je přitom skutečnost, že žádným dostupným způsobem nelze zjistit, jaká kompetentní osoba/společnost s rozhodovacími pravomocemi za serverem rizikovedluhopisy.cz vůbec stojí. Jediným kontaktem uváděným tímto serverem je kontakt na PR konzultanta – p. Skřivanovou, kterou rozhodně není možné za takovouto osobu považovat. Je vskutku zarážející, že nezvedá telefony, domluvit osobní schůzku je rovněž nemožné. Přitom je dobrým zvykem a povinností na internetových portálech transparentně uvádět i osobu tyto portály provozující.

To však u serveru rizikovedluhopisy.cz nezjistíme. Doména je registrována v Hongkongu, servery jsou v USA, takže lidé, kteří jim v dobré víře sdělují jakékoliv osobní údaje, riskují jejich zneužití prakticky kdekoliv na světě.

Z této pozice se jakákoliv prohlášení činí na anonymní bázi velmi snadno. Zejména s ohledem na to, že se uvedený server snaží upozorňovat na neetické, podvodné či jiné pochybné jednání, je jeho naprostá netransparentnost velmi zarážející.

I s ohledem na výše uvedené proto server rizikovedluhopisy.cz, resp. osobou odpovědnou za vznášená nepravdivá tvrzení, prostřednictvím tohoto otevřeného dopisu (když žádný relevantní kontakt nelze zjistit) vyzýváme, aby vystoupila ze své anonymity a zahájila s naší Společnosti otevřený dialog, kdy bude poskytnut prostor pro konstruktivní diskuzi a hledání řešení ve prospěch všech investorů, což, dle sdělení serveru rizikovedluhopisy.cz, je i jeho hlavním zájmem.

Takto dosáhneme vyšší efektivity řešení, nežli vznášením anonymních a nepravdivých tvrzení bez jakékoliv snahy o zjištění reálného stavu věci. Zároveň tak bude moci být vyvráceno podezření, že server rizikovedluhopisy.cz je provozován v rámci konkurenčního boje podvodnými emitenty dluhopisů, kteří se snaží znepřehlednit trh a dále benefitovat na zmatených investorech.

Jedině komunikace a ozřejmění vzájemných pozic může vést k prospěchu investorů; nepodložené a neoprávněné osočování naší Společnosti v médiích nikoliv.

V opačném případě nelze vyvrátit podezření, že serveru rizikovedluhopis.cz nejde o zájmy investorů, ale o poškozování dobrého jména a pověsti naší Společnosti, případně o nekalý konkurenční boj.

Naše Společnost se prostřednictvím svého inzertního portálu dlouhodobě snaží o kultivaci trhu s korporátními dluhopisy, který je i nadále ve fázi intenzivního rozvoje. Příspěvky serveru rizikovedluhopisy.cz této snaze rozhodně nenapomáhají, spíše naopak, oslabují důvěru zejména drobných investorů v tento trh.

Věříme proto, že server rizikovedluhopisy.cz bude mít zájem na řešení nastalé situace, a že nebude váhat naši Společnost kdykoliv kontaktovat prostřednictvím emailové adresy servis@dluhopisy.cz nebo na telefonním čísle 731 595 722.

S úctou

____________________________

Centrum Dluhopisů s.r.o.

Ing. Jiří Mesároš, jednatel

5 komentářů: “Otevřený dopis společnosti Centrum dluhopisů s.r.o.”

 1. Dluhopis napsal:

  Že rizikovým dluhopisum nejde o zájem investorů? Jasně, hlavně že centru dluhopisů jde. Přišla jsem tam o 25 tisíc a ještě měli tu drzost mi znovu volat s nabídkou na dluhopis. Prostě problém je, že zde není žádné jištění. Emitent zkrachuje, či je podvodník a o peníze přijdete. Takže tak.

  • Pohádkář napsal:

   Krásně sepsaná pohádka panem Mesárošem. Už brzy se lidé dozví pravdu. A ta nebude od žádného anonymu. Velmi rád se podělím s každým, kdo bude mít zájem o neuvěřitelný příběh. Vlastně myslím, že uvěřitelný bude velmi snadno. A jsem zvědavý co na to ten poctivý pán Mesároš řekne. Těším se na jeho další otevřený dopis. Možná bude sepsán z vazební věznice.

 2. Zbyněk Píša napsal:

  Opět lži a manipulace ze strany pana Mesároše. O klienty se nestarají, starají se pouze sami o sebe. To už všichni, kdo s nimi má něco společného víme. O kultivaci trhu zájem nemají, zájem je o zisk. Klamavé reklamy typu bezpečná investice atd… Jediná reklama, která by nebyla klamavá by byla „Největší šmejdi na trhu“.

  Rozhodně jsem rád, že je tu někdo, i když skrytý, který jasně a napřímo řekne, co je firma DLUHOPISY.CZ zač, jaká je její filozofie, jak se chovají atd… Lidé by to měli vědět, s kým mají tu čest, bude méně lidí překvapeno, kam to časem dospěje. O tom, jak jste se NEPOSTAVILI za poškozené klienty společnosti Sponge Factory Czech, ale sami za sebe, o tom bych mohl psát hodiny. Ale pořád tom lžete, pořád manipulujete, hnus.

  Dále je zajímavé, jak píše, že lidé riskují zneužití osobních údajů kdekoli na světě. Mě osobně by zajímalo, kde pan WEBER (jednatel společností, které vydali přes portál Dluhopisy.cz 2 emise dluhopisů) vzal kontakty na lidi, kteří jsou klienty portálu Dluhopisy. cz (a s firmami pana WEBERA nemají nic společného) a teď je obvolává, jestli nechtějí koupit další emise další jeho firmy. To by mě pane Mesároši opravdu zajímalo.

 3. Zita napsal:

  „Naše Společnost přitom nesnadnou situaci investorů v případě problémů řeší s výraznou aktivitou a razancí od prvních momentů poukazujících na možné podezřelé okolnosti.“
  Áno. A preto spolupracuje s „podnikateľmi“, ktorí už v čase vydania dlhopisov majú záporné vlastné imanie. Špinavý, hnusný zlodej!

 4. Pavel K napsal:

  No to je gól, Dluhopisy.cz se prý starají o klienty s „výraznou aktivitou a razancí“. Musím se smát. Na maily nereagují a na prosby o zprostředkování schůze vlastníků dluhopisů nebo vzájemné propojení investorů vám tak akorát pošlou e-mail na nějakého svého kamarádšofta Stanislava Ivanova, ruského či ukrajinského vymahače, a starejte se… Kážou vodu ale sami chlemtají víno po litrech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.