Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Odloženou platbu na internetu využívají spíše ženy

Investice 28.07.2014 | 12:21 0 Komentářů

I když dobírka stále patří mezi v tuzemsku nejoblíbenější způsoby platby, postupně jí roste konkurence v alternativních metodách. Jednou z těch nejnovějších je služba odložených plateb, která si – jak vyplývá z prvotních dat společnosti FerBuy – získává velkou oblibu především u žen.

„Na základě statistik z prvních měsíců provozu služby registrujeme velký zájem o službu především u žen, jejichž objednávky tvoří 90 procent celkového objemu. Hlavním důvodem je fakt, že ženy často nakupují prostřednictvím menších a malých e-shopů a tím spíše jsou opatrnější a dbají na bezpečnost nákupu. Chtějí mít jistotu, že jim zboží dorazí v pořádku, případně že ho budou moci v zákonné lhůtě vrátit. Navíc, možnost zaplatit za zboží až po vyzkoušení je pro ně lákavá,“ vysvětluje Markéta Kropáčová ze společnosti FerBuy.

Z prvotní analýzy také vyplývá, že průměrný věk zákazníků využívajících službu odložené platby je 36 let, což jsou podle nedávného průzkumu společnosti FerBuy lidé, kteří jsou zvyklí objednávat dobírkou nebo nevyužívají kurýrní služby. Potvrzuje to i regionální uspořádání. „Skoro 45 procent našich klientů pochází z Moravy, kde zatím není příliš hustá síť odběrných míst internetových obchodníků,“ vysvětluje Kropáčová.

FerBuy je platební metoda umožňující uhrazení faktury s odloženou splatností. Zákazník FerBuy disponuje kreditním limitem, který může uplatnit na jakýkoliv druh zboží. Díky tomu se lze vyvarovat možným problémům při dodání zboží. Obrovskou výhodou je také možnost si objednaný výrobek před jeho uhrazením v klidu domova rozbalit a vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.