Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Od března úročení 0,6 % na bankovních účtech a 50 bankomatů do konce roku, říká Hello bank! českému trhu

Digitální Hello bank! by Cetelem završila úspěšné první čtyři měsíce na českém finančním trhu. Banka, která je součástí mezinárodní skupiny BNP Paribas, v listopadu 2017 navázala rebrandingem na dvacetileté působení známé splátkové společnosti Cetelem. Nová značka Hello bank! by Cetelem byla klienty i partnery v maloobchodní síti rychle přijata a po třech měsících už dosáhla spontánní znalosti 8 %.

Letos pro své klienty banka připravila mnoho novinek – od března se jim úročí vklady na běžném i spořicím účtu 0,6 % ročně a do konce roku bude mít Hello bank! 50 vlastních bankomatů. Hello bank! je také jedinou bankou, která působí v oblasti splátkového prodeje a díky tomu plánuje i rozšíření výhod pro klienty v široké síti svých obchodních partnerů.

Hello bank! by Cetelem klientům nabízí vedle spotřebitelských úvěrů, karet a pojištění, také běžný i spořicí účet bez poplatku a zbytečných podmínek, jednoduché internetové a mobilní bankovnictví. Od března navíc jako jedna z prvních bank zareagovala na změnu sazeb České národní banky a zvýšila úrokové sazby na běžném (zůstatky do 100 tis. Kč) i spořicím účtu (zůstatky do 300 tis. Kč) z 0,3 na 0,6 % ročně. Jako jediná výhodný úrok nepodmiňuje využíváním jiných produktů či aktivitou na účtu.

Změna známé a úspěšné značky na novou bývá vždy riskantním krokem, ale v případě Hello bank! by Cetelem šlo jednoznačně o úspěšnou proměnu. „Přiznám se, že v listopadu jsem měl trochu obavy, jak naši původní klienti a obchodní partneři novou značku přijmou. Teď po čtyřech měsících můžu říct, že s ní slavíme velký úspěch. Už po třech měsících dosahovala spontánní znalost nové značky osmi procent, což je mimořádné na jakémkoliv trhu,“ uvedl Emmanuel Bourg, generální ředitel Hello bank! by Cetelem. „Dokazuje to i skutečnost, že od listopadu zaznamenáváme dvouciferný růst úvěrů, které poskytujeme na nákup zboží přímo v prodejnách, a spolu s tím i významný příliv nových klientů,“ doplnil Emmauel Bourg.

Hello bank! je nová i v přístupu ke sledování počtu klientů. Klíčovým ukazatelem jsou tzv. super uživatelé – lidé, kteří velmi často a pravidelně využívají služby banky, tedy spořicí a běžný účet, platební karty, internetové či mobilní bankovnictví nebo spotřebitelské úvěry. „Nepočítáme počet prodaných produktů, protože takové číslo nemusí nic znamenat. Nás zajímá, kolik klientů naše produkty a služby skutečně aktivně využívá. S konkurenty nezávodíme v celkovém počtu klientů. Naším nejdůležitějším současným cílem je mít do tří let 400 tisíc tzv. super uživatelů, ať už budou ze stávajících klientů nebo k nám nově přijdou,“ vysvětlil pojem super uživatel a cíl roku 2020 Emmanuel Bourg. V současné chvíli má banka těchto super uživatelů 120 tisíc.

Hello bank! by Cetelem letos v létě také představí svůj první bankomat, který bude na pobočce v Praze.  Do konce roku jich chce mít padesát a v roce 2020 už třikrát tolik. Bankomatovou síť bude banka stavět ve spolupráci s polskou společností IT Card, se kterou skupina BNP Paribas spolupracuje i v jiných zemích. Banka i nadále zachová možnost tří výběru zdarma z cizích bankomatů. Vedle bankomatové sítě také plánuje zmodernizovat a mít na správném místě své tři pobočky. Po pobočce v Praze na Andělu dostanou stejný moderní vzhled i pobočky v Brně a Ostravě. Ty se navíc přesunou do dostupnějších lokalit směrem do centra měst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.