CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

15. 02. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Obleva odhaluje nové škody způsobené mrazem

 


 

Ještě na konci minulého týdne Kooperativa evidovala jen 200 škod za cca 10 milionů Kč. „Podobný růst očekáváme ještě do konce týdne. Předpokládáme, že i poté nám klienti budou hlásit škody na rekreačních objektech, kam v průběhu mrazivých dní většinou nejezdili“, doplňuje Miroslav Novák.

Letošní zima je z tohoto pohledu bohužel již nyní rekordní. „Například za celý loňský rok způsobily našim klientům mrazy pouze 290 škod za 14,5 milionu Kč“, bilancuje Novák.

Nejčastěji Kooperativa řeší prasklá vodovodní potrubí, ale evidovala i několik škod na topných systémech v bytových domech. Po jejich prasknutí pak voda zatekla i do nižších pater domu a poškodila další bytové jednotky. „V jednom případě mráz dokonce poškodil i radiátory a kotel. Náš klient v bytě sice temperoval, ale došlo k přerušení dodávky elektřiny a následnému zamrznutí celého topného systému“, upřesňuje Miroslav Novák.

Nejvíce škod Kooperativě hlásí klienti z Prahy a Středočeského kraje. Největší škodu způsobil mráz v hotelu v Karlových Varech, kde poškozené vodovodní potrubí a následné škody na majetku Kooperativa vyčíslila na 500 tisíc Kč. 

   

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Životní pojištění v hledáčku organizovaných podvodníků

Pojistných podvodů rok od roku přibývá. Největší počet podvodů je tradičně zaměřeno na pojištění motorových vozidel. Vynalézavost podvodníků ale nezná mezí a proto se v poslední době stále více setkáváme s podvody v úrazovém a životním pojištění. Podvádějí klienti, poradci, lékaři i rehabilitační pracovníci. Rozšiřovat se začaly i organizované pojistné podvody. 

Text: Jana Zámečníková

19. 01. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.