Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Objem peněz na spořicích účtech Sberbank stoupl loni o polovinu

Banky Sberbank 09.01.2014 | 13:02 0 Komentářů

Střadatelé ocenili mimořádné úročení spořicího účtu Sberbank, který je nejvýhodnějším na tuzemském trhu. Objem uložených prostředků loni stoupl o více než polovinu na 6,7 mld. Kč. Úrok na spořicích účtech Sberbank při vkladech do výše 150 tis. Kč představuje 1,63 % p.a.

„Je vidět, že v době všeobecně nízkých úrokových sazeb lidé přemýšlejí, jak zhodnotit své peníze a hledají nejvýhodnější nabídku ke spoření. U Sberbank obdrží vkladatelé částek do 150 tisíc korun nejvyšší zhodnocení, jakého lze u tohoto typu účtu dosáhnout bez jakýchkoliv dodatečných podmínek. Sazbu 1,63 % nadále držíme i v době, kdy řada jiných bank úroky z vkladů snižuje,“ uvedl Jiří Antoš, člen představenstva Sberbank CZ zodpovědný za retailové bankovnictví.

Průměrný zůstatek na spořicím účtu Sberbank dosahuje 73 tisíc korun. Drtivá většina střadatelů tak dosáhne na výhodný úrok s vysokou rezervou. „Pro zhodnocení vyšších částek jsou určeny jiné, dlouhodoběji orientované produkty,“ dodal Jiří Antoš.

Klienti, kteří mají u Sberbank navíc i FÉR konto získávají za každou platbu kartou na spořicí účet tzv. dýška, jejichž celkový měsíční objem může dosáhnout až 500 Kč. Jednotlivá dýška se vypočítávají tak, že se částka platby zaokrouhlí nahoru na celé desetikoruny a rozdíl mezi skutečnou platbou a takto vzniklou cifrou získá klient na účet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.