CZK/€ 23.840 +0,48%

CZK/$ 22.126 +1,95%

CZK/£ 26.708 +0,47%

CZK/CHF 23.927 +0,76%

09. 01. 2014

0 komentářů

Subjekty:

Objem peněz na spořicích účtech Sberbank stoupl loni o polovinu

 


 

„Je vidět, že v době všeobecně nízkých úrokových sazeb lidé přemýšlejí, jak zhodnotit své peníze a hledají nejvýhodnější nabídku ke spoření. U Sberbank obdrží vkladatelé částek do 150 tisíc korun nejvyšší zhodnocení, jakého lze u tohoto typu účtu dosáhnout bez jakýchkoliv dodatečných podmínek. Sazbu 1,63 % nadále držíme i v době, kdy řada jiných bank úroky z vkladů snižuje,“ uvedl Jiří Antoš, člen představenstva Sberbank CZ zodpovědný za retailové bankovnictví.

Průměrný zůstatek na spořicím účtu Sberbank dosahuje 73 tisíc korun. Drtivá většina střadatelů tak dosáhne na výhodný úrok s vysokou rezervou. „Pro zhodnocení vyšších částek jsou určeny jiné, dlouhodoběji orientované produkty,“ dodal Jiří Antoš.

Klienti, kteří mají u Sberbank navíc i FÉR konto získávají za každou platbu kartou na spořicí účet tzv. dýška, jejichž celkový měsíční objem může dosáhnout až 500 Kč. Jednotlivá dýška se vypočítávají tak, že se částka platby zaokrouhlí nahoru na celé desetikoruny a rozdíl mezi skutečnou platbou a takto vzniklou cifrou získá klient na účet.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Spořicí účty: Úročení roste na 6 %, banky navyšují limity

Úrokové sazby na spořicích účtech rostou. Ve dvou bankách dosáhnete i na 6 % ročně, pouze v jedné je ale výhodnější úročení i pro stávající klienty. Zvýhodněné úročení navíc získáte již ve většině bank alespoň do 500 tisíc korun.

Text: Jana Zámečníková

Foto: sxc.hu

14. 12. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *