Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Obchodní jednání se nejspíš trochu zadrhávají

Investice 06.03.2019 | 16:57 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování ztrátově. Index Dow Jones odepisuje 0,1 %, S&P 500 a technologický Nasdaq shodně klesají o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede energetickým společnostem (-1,2 %) a sektoru zdravotní péče (-1 %). Na opačné straně se nachází především zpracovatelé komodit se ziskem 0,6 %. Za ne příliš veselým zahájením obchodování můžeme vidět dnešní vyjádření čínského ministra pro obchod. Ten okomentoval probíhající obchodní jednání obou zemí jako obtížné z důvodu značných rozdílů mezi oběma zeměmi.

Nálada na evropských trzích kopíruje globální náladu. Hlavní index Stoxx 600 aktuálně oslabuje o tři setiny procenta. Nedaří se technologickým firmám, které ztrácejí téměř 0,7 %.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,4 %. Vítězné pozice obsadily především bankovní domy. Se ziskem 2,2 % vyhrála Komerční banka následovaná Monetou (+1,3 %). Bronzová příčka patří mediální skupině CME (+1,2 %). Nejztrátovější byl dnešek také pro banku, a to Erste Group. Její akcie poklesly o 2,4 %.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.