Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Obchodní dohoda by měla být uzavřena do června

Investice 20.03.2019 | 16:48 0 Komentářů

Americké akciové trhy dnes otevřely v červených číslech. Index Dow Jones klesá o 0,3 %, S&P 500 ztrácí 0,2 % a technologický Nasdaq oslabuje o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří především finančním institucím, jejichž akcie ztrácí šest desetin procenta. Jedním z důvodů horšího startu akciových burz je očekávání investorů ohledně závěrů probíhajícího zasedání americké centrální banky. Nemělo by dojít ke změně měnové politiky. Zajímavá bude spíše nová prognóza. Před chvílí se objevily zprávy založené na vyjádření čínských představitelů, že k uzavření obchodní dohody se Spojenými státy by mělo dojít do konce června. Nejpozději do konce července.

Evropské trhy kopírují globální náladu. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 0,6 %. Nejvíce zde klesají akcie výrobců luxusního zboží (-1,1 %) a finančních institucí (-0,8 %). Protipólem jim jsou pouze síťová odvětví se ziskem 0,1 %.

Pražská burza dnes za silně podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,2 %. Za poklesem stojí především Avast (-2,2 %) a pojišťovna VIG (-1,8 %). Ta zítra ráno zveřejní výsledky svého hospodaření za rok 2018. Jejich odhady naleznete na http://bit.ly/VIG_Q418preENG.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.